Problem z chłodzeniem

Witam.
Mam problem posiadam starego laptopa ale da się na nim grać np. w world of tanks po 50fps
Jednak chce mówić o 1 sprawie mój laptop osiągnie temperature 90 stopni i wtedy nagle z tych 50 fps robi się nędzne 13 fps ! da się jakoś usunąć to? mam na myśli usunięcie limitu temperatury żeby on się przy tych 90 stopniach nie spowalniał . Dodam że czyściłem go z kurzu
może jest jakiś program który oszukuję temperature na laptopie że np. ma 20 stopni czy coś takiego…

PROSZĘ O POMOC

Nawet jakby zdjęcie limitu było proste i przyjemne to głupota byłoby to robić, gdyż to proszenie się o awarię sprzętu. Czyszczenie z kurzu to nie zawsze jest całkowite rozwiązanie problemu. Może czas wymienić pastę termoprzewodzącą i ewentualne termopady - miałem to samo na leciwym już laptopie, którego ostatnio reanimowałem.

90 stopni to już gotowanie a nie granie max to 70/75 stopni nie wydaje mi się żeby takowe programy istniały a nawet jeśli to tak jak kolega powyżej stwierdził to świadome niszczenie sprzętu a “czyszczenie” polega na rozebraniu laptopa ściągnięciu fajki oraz wentylatora usunięciu kurzu jak jest możliwość nasmarowaniu wentylatora usunięciu starej pasty termoprzewodzącej nałożeniu nowej ew wymiany termopadów na nowe o dopasowanej grubości
Z układami zawsze tak będzie że im wyższa ich temp tym proporcjonalnie mniejsza wydajność
Może (ale nie musi) także pomóc wydatek na dysk ssd dla zwiększenia FPS-ów

Zdejmiesz limit i pograsz 15 minut i więcej laptopa nie odpalisz. Gdzie tu sens? To tak jakby produkować termometry które zawsze pokazują 36,6 stopni. Co tam, że masz 40 stopni gorączki, grunt, że termometr pokazuje 36,6.