Problem z Chrome - procesy

Witam
Mam taką prośbę, odnośnie pomocy w rozwiązaniu problemu z procesami, których jest czasem 16 przy 4 otwartych kartach.
Wszystkie procesy odnoszą się do C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application, żadnych rozszerzeń nie posiadam.


A tu są screeny z 3 i 1 zakładką


Zobacz jak to wygląda w menadżerze procesów Chrome:

    Kombinacja klawiszy Shfit + Esc - na aktywnym oknie Chrome (bez otwartych komunikatów wyskakujących ze strony lub karty ustawień).


Potem może zobacz mechanizmy czyszczenia i przywracania ustawień domyślnych (zachowa ci hasła, formularze i historię, ale usunie aktywne zalogowania - więcej w komunikacie i pod linkiem).

Cześć
W menadżerze zadań mam tylko stronę otwartą , proces GPU, przeglądarkę i pełno poprzednich ramek, ale nawet po wyłączeniu tych ramek, procesy na komputerze nie znikają.
Komputer zupełnie czysty od wirusów i przeglądarka czyszczona CClenerem

To normalne. Chrome i inne przeglądarki oparte o ten silnik tak działają. Wszystko uruchamiane jest w osobnych procesach. Również np. dodatki jak hangouts itp. Zaleta jest taka, że jak jeden padnie to nie pada cała przeglądarka. Wada - nieco wyższe zużycie zasobów, ale z drugiej strony dużo lepiej się skaluje na współczesnych wielordzeniowych CPU.

1 polubienie

Cześć , al;e 6 procesów do jednej zakładki to chyba trochę za dużo, a chodzi mi o zużycie procesora.
Jak mam otwarte 2 programy i np 6 zakładek to CPU dochodzi do 100%.

To co widzisz (karta) to tylko jeden z procesów. Jest jeszcze wiele ukrytych, każdy dodatek do przeglądarki ma swój itp. Ja mam w tej chwili jedną otwartą kartę i 14 procesów. W niczym to jednak nie przeszkadza. Większość aplikacji tworzy wątki (w ramach jednego procesu). Chrome tworzy osobne procesy.

Naciśnij w Chrome Shift-Esc, posortuj malejąco po CPU i zobacz co go tak zużywa.

Pytanie tak naprawdę brzmi co uważasz za problem. Sam fakt, że Chrome otwiera wiele procesów nim nie jest. On po prostu tak działa. To, że zużywa 100% CPU już oczywiście jest problemem. Może być tu kilka przyczyn:

  1. Archaiczny sprzęt
  2. Bug w którymś z dodatków do Chrome
  3. Problem z samym Chrome - pomoże przywrócenie ustawień fabrycznych / reinstalacja. Jeśli masz włączoną synchronizację z kontem Google to jest to zupełnie bezbolesne.