Problem z ChromeOS Flex

Witam. Jakieś 2 miesiące temu zainstalowałem na starym laptopie ten system. Ostatnio przy uruchamianiu zawiesza się obraz na napisie „Loading vmlinuz.a… ok”. Pomogła ponowna instalacja. Jednak następnego dnia znowu ta sama sytuacja. Dziś jeszcze raz zainstalowałem system, pobrałem aktualizację i po ponownym uruchomieniu laptopa to samo.

Laptop to Asus N61JV z nowym dyskiem Adata Ultimate SU650. Dotąd nie było większych problemów. Chyba tylko ze 2 razy się zawiesiła przeglądarka.

Sprawdź SMART dysku spod Windows Live USB np.:

Mogę ten dysk podłączyć do komputera, bo mam program CrystalDiskInfo. Rozumiem, że to to samo?
Laptopa używają rodzice, ale sprawdzę w wolnej chwili. Na razie jeszcze raz zainstalowałem. Nie pomyślałem o dysku, bo jak pisałem jest nowy. Zastanawiałem się czy to jakiś problem z kompatybilnością, patrząc na oficjalną listę wspieranych modeli. Tylko dlaczego tyle czasu działało.

Może być, byle tani adapter na USB nie blokował odczytu.

Adata trzeba testować z zapisem. One często mają ładny odczyt, piękny smart i znikają w trakcie zapisu. Wiarygodny test, to odczyt zapis w Viktorii.

To lista modeli Asus majacych certyfikat poprawnego działania ChromeOS Flex.
Wszystkie pozostałe nie sa certyfikowane co oznacza ze system na nich zainstalowany bedzie powodował problemy.

Tak twierdzi Google.


adata2
adata3

Sprawdziłem ten dysk. Niby wydaję się ok, ale jak pisał @wasabi1084 może tak nie być. Zainstaluje chyba jakiegoś Linuxa i się zobaczy jak to będzie. Może jednak po czasie wychodzą jakieś komplikacje z ChromeOS na tym sprzęcie.

" Jeśli nie masz nic przeciwko możliwości wystąpienia problemów, możesz wypróbować ChromeOS Flex na modelach bez certyfikatu. Należy pamiętać, że nawet w pełni funkcjonalne urządzenia bez certyfikatu mogą w dowolnym momencie zacząć powodować poważne problemy. "