Problem z ciągłym zawieszaniem się komputera

Witam otóż niedawno zmieniałem windowsa znaczy się robiłem całkowity format kompa po którym odbiło dla mojego komputera.Zainstalowałem windowsa i inne sterowniki które w większości mają już po 7 lat jak i sam komputer ;] Często dość się zawiesza jak włącze sobie np jakąś grę to nie ale przy odpalonym gg+mozilla to szajba mu odbija procesor skacze jak opętany po 20-90% cały czas.Dodam jeszcze że nie mam antyvirusa na komputerze.Prosze o pomoc tutaj jest ss z menadżera :

Jeżeli to nie ten dział prosze o przeniesienie.

123fy.png

możliwe że komp nie wyrabia bo jest stary tak jak piszesz

Kup sprężone powietrze i przeczyść radiator od procesora bo może procek się grzeje i przez to zawiesza kompa.

Ajj,nie wydaje mi się,że sprężone powietrze będzie tu konieczne. :slight_smile:

Radziłabym wyłączyć w mozilli plugin containery,bo to one są jedną z przyczyn,przez które komputer muli.Jeden proces tomały pikuś - gorzej jak uruchomionych jest z siedem!

Aby je wyłączyć:

1.Wpisz w pasku adesu about:config.

2.Wyszukaj wartość dom.ipc.

3.W wynikach wyszukiwania powinno być

dom.ipc.plugins.enabled i dom.ipc.plugins.flash.subprocess.crashreporter.enabled (albo tylko to pierwsze).

Zmień atrybuty na false klikając LPMx2 na każdym.

4.Restart mozilli (nie pamiętam czy wymagany,ale lepiej zrestartować).

Radziłabym też zmienić przeglądarkę na bardziej lekką - nie mówię od razu żeby przesiąść się na inną.Możesz zainstalować którąś ze starszych wersji mozilli.

To samo dotyczy GG.Polecam wersję 8.0.Do tego ściągnij sobie GG Banner Killer - nic nie musisz instalować,odpalasz - ustawiasz,zamykasz i reklam już nie ma a procesor jest odciążony :).

To tyle z mojej strony,powodzenia :).