Problem z cichym dźwiękiem

Witam. Mam prawdopodobnie problem z płytą główną Gigabyte Technology P35-DS4, lub sterami do niej. A więc tak. Posiadam głośniki firmy creative t6100. Od początku (od 4 lat) nie działają właściwie. Mam tego dosyć. Gdy podłanczam je w panelu tylnym, muszę dać głoś na max, wtedy słychać szum i po cichu leci muzyka. Mam Windowsa XP z servis pack 3 a stery do głosu to realtek. Prosiłbym o pomoc.

  1. Podłączam a nie podłanczam!

  2. Sprawdź głośniki na innym kompie albo np. podłączając je pod odtwarzacz mp3 i sprawdź czy wtedy działają właściwie - to wykluczy awarię karty dźwiękowej.

Miałem podobny problem jak składałem komputer ze starych podzespołów, a płytą główną była ECS K7S5A. Głos też był bardzo słaby (podobno nie tylko w moim przypadku), na forum nikt nic nowego nie wymyślił. Rozwiązanie; kupiłem kartę muzyczną sound blaster live za kilkanaście PLN i jest OK.

Swoją drogą, męczysz się z tym od czterech lat i teraz co? Jakieś postanowienie świąteczne :smiley: ?

@ Paranienormalny Uwierz mi wszystko dobrze podłączyłem, na innym kompie działają, inne podpięte do mojego nie działają.

@ Up Mam Ja nie mam karty muzycznej, ja mam zintegrowane, a co do postanowienia to może i tak, mam już dość, że takie fajne głośniczki się marnują.

W ECS też miałem zintegrowaną, ale jak masz wolny slot to nie ma przeszkód żebyś podłączył sobie drugą (taki stary sound blaster to taniocha na alledrogo albo na tablica.pl). Tylko takie rozwiązanie przychodzi mi do głowy jeżeli nikt nic lepszego Ci nie zaproponuje.

Ale to wtedy jak to będzie z tymi sterami? Mam 6 slotów tył i 2 przód, zmieści się więcej??

Napisz jaką masz płytę główną?

Gigabyte Technology P35-DS4

Sound Blastera wpina się do złącza PCI. U Ciebie na płycie są dwa. Jeżeli masz jakieś wolne, to możesz wykorzystać - to w kwestii gdybyś chciał się pobawić z drugą kartą muzyczną.

Wspominałeś że dźwięk jest cichy jak masz głośniki podłączone do tylnego panelu. A próbowałeś je podłączać z przodu (jeżeli masz taką opcję)?

mako967 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ja mam cały czas z przodu, ale wtedy działa tylko 1, gdyż jest 1 wtyczka tylko. A z ta kartą muzyczną to może ją kupie, jak będzie jakaś tania.

@up powiesz dokładnie jak to zrobić, bo nie mam żadnego edytuj, kołow wejścia do tematu.

Jest edytuj, tutaj:

%5C/gallery/image_page.php?image_id=2701

dzieki, dało by podpiąć taką kartę do mojej płyty głównej http://tablica.pl/of…570-IDyNHr.html ??

link nie działa

http://tablica.pl/slaskie/?q=Creative+Sound+Blaster któraś z tych, bo blisko mam

SB0570 będzie dobra.

Jak zainstalujesz to daj znać jak się sprawdza, ale na pewno będziesz zadowolony.

Co myślicie o tamtych??