Problem z conky prośba o wykonanie kodu

Mam problem zacząłem zabawę ubuntu i chciałem sobie dodać “ten bajerancki’ pasek” (CONKY) wszedłem na nasze forum znalazłem wątek:

upiekszanie-ubuntu-poradnik-dla-poczatkujacych-t259690.html jest w nim dość czytelnie opisane co i jak wykonać jednak jest małe ale!

Otóż chodzi o to że autor postu opisał to w ten sposób:

Robie wszytsko tak jak jest opisane ale gdy odnosze się do strony którą podał autor dokładnie chodzi o krok:

i chodzi o to że nie mogę znaleźć tego kodu ;/ klikam “download” otwiera mi sie jakaś strona na której nie ma nic co mogło by mi jakoś pomóc.

Więc mam prośbę do kogoś chętnego aby wykonał dla mnie kod który będzie zawierał styl http://www.gnome-look.org/content/show. … tent=92328 i będą w nim podstawowe dane: zegar, użycie procesora, ram, dysków internetu + pogoda dla Zielonej Góry

Może zbyt wiele wymagam ale sam nie mogę sobie poradzić więc postanowiłem napisać może ktoś pomoże?

Na tej stronie masz wszystko dokładnie opisane. Ściągasz paczkę, w niej na pewno będzie konfiguracja Conky, na pewno jakieś skrypty i przede wszystkim specjalne czcionki, które musisz zainstalować, aby Conky wyświetlał te loga i obrazki, to są właśnie czcionki, dokładnie czcionki obrazkowe, bo sam Conky nie obsługuje obrazków.

Kod Zielonej Góry znajdziesz na różnych serwisach pogodowych, np. weather.com.

Kod dla Zielonej Góry - PLXX0043

Pozdrawiam!

A jak mam zainstalować te skrypty i czcionki?

Tworzysz katalog, na skrypty w lokalizacji podanej w konfiguracji Conky, czcionki instalujesz wrzucając je do folderu /usr/share/fonts.

Pozdrawiam!

no niestety nadal nie mogę sobie poradzić ;//

Mógłbyś mi indywidualnie pomóc?