Problem z ConvertXtoDVD i Subtitle Tool

Witam :wink: Do nagrywania płyt DVD używam programu ConvertXtoDVD. Program wymaga napisów w formacie .srt, aby przekonwetować je z .txt na ten właśnie format używam małego narzędzie zwanego Subtitle Tool. I tu pojawia się mój problem. Jako tako z konwertowaniem i nagraniem nie ma problemu, ale później jak wrzucam płytkę w odtwarzacz DVD to część napisów, które występują szybko po sobie nie jest wyświetlana. Jest to prawdopodobnie błąd w formatowaniu na .srt gdyż napisy .txt odtwarzam na komputerze bez zarzutu. I tutaj pojawia się moje pytanie: Jakich czynności muszę dokonać w Subtitle Tool, aby po nagraniu wyświetlał mi wszystkie linie napisów? Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi :slight_smile: Pozdrawiam :wink:

ConvertXtoDVD przyjmuje napisy w formacie txt i nie trzeba już nic z nimi robić

A jaka masz wersje Converta? Bo moja nie przyjmuje txt :confused: Ja mam 3.0.0.1

musisz zaktualizować ja mam 3.4.6 jest już 3.4.8 chyba tylko te pierwsze wersje 3 nie obsługiwały txt

Ściągnij to: http://www.cdrinfo.pl/download/4346180650

Program nazywa się SRT. Przemienia napisy na format srt.

Najpierw w tym programie otwierasz film, później napisy w formacie txt.

Zapisujesz tak jak Ci wyskoczy, nic nie zmieniaj to wtedy napisy będą dopasowane do filmu.

xeth, dzięki ściągnąłem nowszą wersję i rzeczywiscie łapie txt, jeszcze nie próbowałem wypalać. Jbc to się odezewę :wink:

Dodane 24.02.2009 (Wt) 14:13

Witam, to znowu ja :wink: I znowu problem. ConvertXtoDVD 3.4.8 co prawda czyta .txt, ale nie dzieli tekstu na linie. W sensie, że nie uznaje znaku “|” jako podział wiersza, tylko jako spacja i wyświetla cały tekst w jednej linijce, co powoduje, że filmy sie źle ogląda. Mam pytanie, czy da się to jakoś zmienić? I jeszcze jedno. Czy można ustawić go tak, żeby znak “/” przerabiał tekst na kursywe? Z góry dzięki za pomoc :wink: