Problem z Cookies Control, wirus

(Jempilion) #1

Dzień dobry, od jakiegoś czasu pojawiła się ikona programu " Cookies control", znalazłem kilkanaście sposobów odinstalowania tego ale żaden nie działa. To ta ikona po lewej

Na początku pojawiała się jedna reklama w nowym oknie, potem już 2. Od wczoraj pojawiła się ikona po prawej której nazwy nie potrafię sprawdzić a reklamy nasiliły częstotliwość.
Zmienia się też wyszukiwarka z Google na Plus Network. Próbowałem sposobów zawartych w tym poradniku
Mam malware i Ccleanera ale nic nie znajdują.

Addition.txt (52,0 KB)
FRST.txt (62,3 KB)

(Atis) #2

Usuń link do szkodliwej strony pcrisk
To nie jest poradnik tylko reklama szkodliwych programów typu Reimage.

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Skanuj (Scan) i później Oczyść (Clean).
Kliknij Skanuj (Scan) i pokaż nowy raport FRST i Addition.

(Jempilion) #3

@Atis Rozumiem że chodziło o link z posta więc zrobione.
Wypisało że nic nie znaleziono.
ADW.txt (1,2 KB)
Addition.txt (53,8 KB)
FRST.txt (64,6 KB)

(Atis) #4

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist:
http://wklej.org/id/3229768/txt/
Uruchom FRST i kliknij Napraw (Fix). Pokaż raport z usuwania Fixlog.
Kliknij Skanuj (Scan) i pokaż nowy raport z FRST bez Addition i Shortcut.

(Jempilion) #5

@Atis Zrobione, został ten ptaszek tylko ale jego udało się usunąć prawym i usuń z chrome, pokazało błąd że nie znaleziono na serwerze ale zniknęło ikona zniknęła.Fixlog.txt (10,3 KB)
FRST.txt (63,7 KB)

(Atis) #6

Nadal masz szkodliwą stronę startową.

1. Resetowanie synchronizacji Chrome
  2. Przywracanie ustawień domyślnych Chrome
  3. Zainstaluj uBlock: Firefox - Chrome - Opera

Skasuj folder C:\FRST
Czyszczenie folderów Przywracania systemu
Przeczytaj w jaki sposób należy instalować programy: KLIK - KLIK - KLIK
Odinstaluj:
Adobe Flash Player 10 ActiveX
Java 8 Update 111
Zainstaluj:
Java 8 Update 144
Flash Player 26.0.0.137 ActiveX

(Jempilion) #7

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Pytanie, czy FRST da się nauczyć używać samemu czy trzeba mieć wyższe pojęcie o całym programowaniu itp? I jakie programy powinienem posiadać? Mam Malware bytes, Adw od teraz, Kaspersky czy może avast?

(Atis) #8

KLIK

Nie ma znaczenia jaki program antywirusowy zainstalujesz, bo przede wszystkim należy ostrożnie instalować programy, które zawierają dodatki typu adware.

(Bartek10100) #9

Widzę, że problem jest rozwiązany, ale chciałem coś dodać na temat antywirusa. Tak, jak powiedział/a Atis, trzeba zachować ostrożność z pobieraniem plików, ale ja, poleciłbym darmową wersję antywirusa AVG. Kaspersky to jeden z lepszych. Jednak, odradzam Avasta. Mówiąc o AVG, powiem jeszcze, że jak dotąd dobrze nadzoruje komputer i świetnie walczy z wirusami. Przykład? Pewnego razu w mniej niż 10 sek. zniszczył 3 konie trojańskie na moim komputerze. Pokonał Adware i kilka innych. I poradził sobie nawet z Malware! Polecam. :slight_smile:

(Jempilion) #10

@Bartek10100
@Atis
Dziękuję bardzo za informacje wam. Widzę że poradnik obszerny więc trochę to zajmie ale od jutra zaczynam go studiować :wink: