Problem z Cookies Control, wirus

Dzień dobry, od jakiegoś czasu pojawiła się ikona programu " Cookies control", znalazłem kilkanaście sposobów odinstalowania tego ale żaden nie działa. To ta ikona po lewej
https://gyazo.com/d03cbc1fa67590f052afcc8828e4145c
Na początku pojawiała się jedna reklama w nowym oknie, potem już 2. Od wczoraj pojawiła się ikona po prawej której nazwy nie potrafię sprawdzić a reklamy nasiliły częstotliwość.
Zmienia się też wyszukiwarka z Google na Plus Network. Próbowałem sposobów zawartych w tym poradniku
Mam malware i Ccleanera ale nic nie znajdują.

Addition.txt (52,0 KB)
FRST.txt (62,3 KB)

Usuń link do szkodliwej strony pcrisk
To nie jest poradnik tylko reklama szkodliwych programów typu Reimage.

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Skanuj (Scan) i później Oczyść (Clean).
Kliknij Skanuj (Scan) i pokaż nowy raport FRST i Addition.

@Atis Rozumiem że chodziło o link z posta więc zrobione.
Wypisało że nic nie znaleziono.
ADW.txt (1,2 KB)
Addition.txt (53,8 KB)
FRST.txt (64,6 KB)

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist:
http://wklej.org/id/3229768/txt/
Uruchom FRST i kliknij Napraw (Fix). Pokaż raport z usuwania Fixlog.
Kliknij Skanuj (Scan) i pokaż nowy raport z FRST bez Addition i Shortcut.

@Atis Zrobione, został ten ptaszek tylko ale jego udało się usunąć prawym i usuń z chrome, pokazało błąd że nie znaleziono na serwerze ale zniknęło ikona zniknęła.Fixlog.txt (10,3 KB)
FRST.txt (63,7 KB)

Nadal masz szkodliwą stronę startową.

  1. Resetowanie synchronizacji Chrome
  2. Przywracanie ustawień domyślnych Chrome
  3. Zainstaluj uBlock: Firefox - Chrome - Opera

Skasuj folder C:\FRST
Czyszczenie folderów Przywracania systemu
Przeczytaj w jaki sposób należy instalować programy: KLIK - KLIK - KLIK
Odinstaluj:
Adobe Flash Player 10 ActiveX
Java 8 Update 111
Zainstaluj:
Java 8 Update 144
Flash Player 26.0.0.137 ActiveX

1 polubienie

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Pytanie, czy FRST da się nauczyć używać samemu czy trzeba mieć wyższe pojęcie o całym programowaniu itp? I jakie programy powinienem posiadać? Mam Malware bytes, Adw od teraz, Kaspersky czy może avast?

KLIK

Nie ma znaczenia jaki program antywirusowy zainstalujesz, bo przede wszystkim należy ostrożnie instalować programy, które zawierają dodatki typu adware.

1 polubienie

Widzę, że problem jest rozwiązany, ale chciałem coś dodać na temat antywirusa. Tak, jak powiedział/a Atis, trzeba zachować ostrożność z pobieraniem plików, ale ja, poleciłbym darmową wersję antywirusa AVG. Kaspersky to jeden z lepszych. Jednak, odradzam Avasta. Mówiąc o AVG, powiem jeszcze, że jak dotąd dobrze nadzoruje komputer i świetnie walczy z wirusami. Przykład? Pewnego razu w mniej niż 10 sek. zniszczył 3 konie trojańskie na moim komputerze. Pokonał Adware i kilka innych. I poradził sobie nawet z Malware! Polecam. :slight_smile:

1 polubienie

@anon37571304
@Atis
Dziękuję bardzo za informacje wam. Widzę że poradnik obszerny więc trochę to zajmie ale od jutra zaczynam go studiować :wink:

1 polubienie