Problem z Core 2 Duo - Wysokie temperatury

Witam… wczoraj rano włączam kompa i po kilku sekundach się wyłącza, włączam jeszcze raz, wchodzę do biosa a tam 100C procek ma… wyłączyłem kompa, rozkręciłem, patrzę a tam 2 zaciski poluzowane. No to dociskam, włączam kompa, jest ok - ulga, lecz nie na długo, włączam Everesta i wskazuje mi temp. 92C procesora! A najdziwniejsze, że wskazywał mi rdzeń 1 i 2 -35. (minus trzydzieści pięć). Włączam grę… zamiast 90fps, jest 30-40fps. Wyłączam kompa, dotykam radiatora - letni. To… albo radiator nie przewodzi ciepła, albo procek ma dobrą temp, a źle czujnik wskazuje i chodzi na awaryjnym trybie, żeby się nie spalić, albo sam nie wiem. Może mi ktoś powiedzieć o co biega? Co mam robić? Procesor mam kilka miesięcy dopiero ;( Proszę o szybką odpowiedź!

C2D E6600 (boxowe chłodzenie), P5B.

sprawdz czy radiator dobrze przylega do rdzenia i nałóż jakąś pożądną paste ;] myśle że po prostu radiator nie przylega dobrze do procka i sie procek przegrzewa :frowning: ;] bo temp maks przy obciazeniu powinien miec jakies 50stopni ;] przynajmniej u mnie na c2d 6300 tak jest ale chlodzenie mam arctic cooling freezer ;]

Ja na boxie mam gora 52stopnie E6400 podkrecony z fsb 266 do 300 :wink:

Masz moze jakies wyprowadzanie ciepla? bo ja mam plastikowa nakladke na wentylator przylegajaca do obudowy, ktora bezposrednio wyprowadza cieplo na zewnatrz, ciekawy bajer :wink:

Każdy program przekłamuje.

Zobacz temperatury w biosie. Może będą w miare normalne.

Witam!

Po pierwsze użyj najnowszego Everesta, żeby zminimalizować błędy odczytu, po drugie zdejmij radiator, wyczyść procek, nałóż dopbrą pastę (cienka warstwę) i ponownie, starannie załóż cooler.

Zadbaj o cyrkulację powietrza w obudowie.

Kupiłem Freezer 7 PRO, zamiast bawić się w pasty, zresztą boxowy cooler głośny… Teraz … boję się go zamontować:P Instrukcja niejasna, a jak źle zamontuję to tylko pasta się zmarnuje. :confused:

Pasta najważniejsza jest !!

Pasta już jest na radiatorze nałożona fabrycznie. Niby nie jest trudne… to proszę o wytłumaczenie, tu można kręcić tymi wtykami, kiedy mam wcisnąć te wtyki? A kiedy przekręcić? I w którą stronę?

Też się bałem na początku że nałożę za dużo i się procek spali :lol:

Przeczytaj:

Poradnik jak nałożyc pastę termoprzewodząca =1=

Poradnik jak nałożyc pastę termoprzewodząca =2=

Powtarzam jeszcze raz, że pasta jest już na radiatorze fabrycznie. Proszę o wytłumaczenie jak zainstalować sam cooler!:slight_smile:

Musisz usunąc stara pastę z procesora i delikatnie przesmarowac nową. Obydwie części (procesor i radiator) muszą byc pokryte pastą.

Lol? Przesmarować? Po co? Przecież JEST już na radiatorze to jak go się przyłoży do procka, to będzie już… Poraz kolejny powtarzam pytanie - jak to zainstalować… kiedy przekręcić, kiedy docisnąć… i w którą stronę … :confused:

Kolega Hunter ma… naklejkę z pastą już na procku…

No nic… Okazało się, że wystarczyło przycisnąć wtyki i tyle. Temp. 38-42 :slight_smile: A jeszcze pasta się nie “rozgrzała”:slight_smile: