Problem z Core 2 Duo - Wysokie temperatury


(-=HuNTeR=-) #1

Witam... wczoraj rano włączam kompa i po kilku sekundach się wyłącza, włączam jeszcze raz, wchodzę do biosa a tam 100C procek ma... wyłączyłem kompa, rozkręciłem, patrzę a tam 2 zaciski poluzowane. No to dociskam, włączam kompa, jest ok - ulga, lecz nie na długo, włączam Everesta i wskazuje mi temp. 92C procesora! A najdziwniejsze, że wskazywał mi rdzeń 1 i 2 -35. (minus trzydzieści pięć). Włączam grę... zamiast 90fps, jest 30-40fps. Wyłączam kompa, dotykam radiatora - letni. To... albo radiator nie przewodzi ciepła, albo procek ma dobrą temp, a źle czujnik wskazuje i chodzi na awaryjnym trybie, żeby się nie spalić, albo sam nie wiem. Może mi ktoś powiedzieć o co biega? Co mam robić? Procesor mam kilka miesięcy dopiero ;( Proszę o szybką odpowiedź!

C2D E6600 (boxowe chłodzenie), P5B.


(neo10) #2

sprawdz czy radiator dobrze przylega do rdzenia i nałóż jakąś pożądną paste ;] myśle że po prostu radiator nie przylega dobrze do procka i sie procek przegrzewa :frowning: ;] bo temp maks przy obciazeniu powinien miec jakies 50stopni ;] przynajmniej u mnie na c2d 6300 tak jest ale chlodzenie mam arctic cooling freezer ;]


(Kriss Hietala) #3

Ja na boxie mam gora 52stopnie E6400 podkrecony z fsb 266 do 300 :wink:

Masz moze jakies wyprowadzanie ciepla? bo ja mam plastikowa nakladke na wentylator przylegajaca do obudowy, ktora bezposrednio wyprowadza cieplo na zewnatrz, ciekawy bajer :wink:


(Błażej) #4

Każdy program przekłamuje.

Zobacz temperatury w biosie. Może będą w miare normalne.


(Remix) #5

Witam!

Po pierwsze użyj najnowszego Everesta, żeby zminimalizować błędy odczytu, po drugie zdejmij radiator, wyczyść procek, nałóż dopbrą pastę (cienka warstwę) i ponownie, starannie załóż cooler.

Zadbaj o cyrkulację powietrza w obudowie.


(-=HuNTeR=-) #6

Kupiłem Freezer 7 PRO, zamiast bawić się w pasty, zresztą boxowy cooler głośny... Teraz ... boję się go zamontować:stuck_out_tongue: Instrukcja niejasna, a jak źle zamontuję to tylko pasta się zmarnuje. :confused:


(system) #7

Pasta najważniejsza jest !!


(-=HuNTeR=-) #8

Pasta już jest na radiatorze nałożona fabrycznie. Niby nie jest trudne... to proszę o wytłumaczenie, tu można kręcić tymi wtykami, kiedy mam wcisnąć te wtyki? A kiedy przekręcić? I w którą stronę?


(Craker92) #9

Też się bałem na początku że nałożę za dużo i się procek spali :lol:

Przeczytaj:

Poradnik jak nałożyc pastę termoprzewodząca =1=

Poradnik jak nałożyc pastę termoprzewodząca =2=


(-=HuNTeR=-) #10

Powtarzam jeszcze raz, że pasta jest już na radiatorze fabrycznie. Proszę o wytłumaczenie jak zainstalować sam cooler!:slight_smile:


(enjoypoznan) #11

Musisz usunąc stara pastę z procesora i delikatnie przesmarowac nową. Obydwie części (procesor i radiator) muszą byc pokryte pastą.


(-=HuNTeR=-) #12

Lol? Przesmarować? Po co? Przecież JEST już na radiatorze to jak go się przyłoży do procka, to będzie już... Poraz kolejny powtarzam pytanie - jak to zainstalować... kiedy przekręcić, kiedy docisnąć... i w którą stronę ........ :confused:


(Wujek 15) #13

Kolega Hunter ma.. naklejkę z pastą już na procku...


(-=HuNTeR=-) #14

No nic... Okazało się, że wystarczyło przycisnąć wtyki i tyle. Temp. 38-42 :slight_smile: A jeszcze pasta się nie "rozgrzała":slight_smile: