Problem z Corel Draw 11 - pomocy!

(przemox) #1

Mamy w firmie poważne problem z Corelem Drwa 11 - wersja polska. Przy eksporcie do eps potrafi podmienić sam zdjęcie na wcześniejsze (choć w podglądzie pliku corelowskiego jest w porządku). Wiem, że pewnie sami jesteśmy sobie winni, bo na pudełku było napisane, że nie współpracuje z Servis Packiem 2.

W pomocy technicznej gość radośnie oznajmił mi, że rzeczywiście mam problem (patche na stornie np. angielskiej Corela nie pasują do wersji polskiej). Polecił mi znalezienie Corel Draw 13 demo, to może ponoć podmieni pliki (stwierdził, że mam się o to modlić... Gratuluję profesjonalizmu).

Co o tym wszystkim myślicie? Możę ktoś może mi coś podpowiedzieć? :frowning:

(Monczkin) #2

A kolega wstawia do prezentacji zdjęcie czy robi to na zasadzie linkowania ??

Jeżeli masz zdjęcie osadzone w projekcie, to nie ma bata, żeby to podmienił (wiem, bo sam robię w Corelu i eksportuje do eps.)

Przy imporcie zdjęcia powinna być odznaczona opcja "dołącz mapę bitową zewnętrznie"

Eksportujesz przy pomocy polecenia programu "Ekspotruj..." czy przy pomocy sterownika do drukarki ??

Możesz napisać dokładniej cały proces ?? Uważam, że wersja 11, jest dość dopracowana i jak do tej pory nie miałem większych problemów...

Proszę poprawić temat na konkretny

(przemox) #3

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale moja wiedza na temat Corela jest ograniczona i czekałem na redakcyjnego grafika, teraz ptrzekazujzę jego tłumaczenie:

"Zdjęcia do projektu są wstawiane a nie importowane. Eksport do eps-a odbywa sie przy pomocy polecenia programu eksportuj. Problem ze zdjęciami pojawia sie również przy publikowaniu dokumentu jako PDF."

Jeśli cos możesz pomóc, będę wdzięczny.

(Monczkin) #4

Czy jest możliwość otrzymania tego pliku do sprawdzenia ??

Jeśli tak, to proszę o jego wrzucenie na serwer, żeby go ściągnąć i zobaczyć co w trawie piszczy :slight_smile:

(przemox) #5

Niestety, zostały teraz tylko pliki przerobione, poprawne, na podstawie których powstały PDF-y dla drukarni. Poniżej jeszcze jeden opis. Natomiast jeżeli to nie zbytnie zawracanie głowy, to - niestety - za dwa tygodnie zapewne będę mógł podesłać wadliwy plik

"W celu przybliżenia problemów z Corel-em zacznę od procesu tworzenia ofert. Postaram sie zrobić to jak najbardziej obrazowo. Proces ten zaczyna sie od stworzenia okienka wyjściowego zawierającego zdjęcie i opis obiektu. Na bazie tegoż okienka tworzone są kolejne oferty poprzez zmianę umieszczonego w kadrze zdjęcia (usunięcia starego i wklejenia na to miejsce nowego) oraz zmianę treści oferty. W pliku Corelo-wskim wygląda to dobrze jednak w momencie wyeksportowania dokumentu do eps-a, przy użyciu polecenia wbudowanego w programie, w kilku ofertach znajduje się to samo zdjęcie, przy zmienionej treści. (to samo ma miejsce przy publikacji jako pdf). Kolejny rodzaj problemów z Corel-em jest taki, że niektóre wyeksportowane dokumenty wyglądają jak podgląd (są po prosty niewyraźne), a co dziwniejsze przy tych samych ustawieniach eksportu jedne wychodzą dobrze."