Problem z Corelem

Od ostatniego formatu mam maly (ale uciazliwy) problem z Corelem Draw.

Mianowicie chodzi o kopiowanie. Gdy cos z mojego rysunku chce skopiowac (Ctrl+C) to potem nie moge tego wkleic do tego samego dokumetu. Poprostu nic sie nie dzieje. Natomiast moge to wkleic do innego programu np. do innej wersji Corela. No ale w tej innej wersji historia sie powtarza. Nie wazne z ktorej dystrybucji korzystam, czy z Corela9 czy 11. Wychodzi na to, ze jak chce miec 10 takich samych elementow na stonie to musze kazdy z osobna rysowac, bo nie moge skopiowac.

Probowalem przeinstalowywac i odinstalowywac obydwa Corele. Nie pomoglo grzebanie w rejestrze. Najsmieszniejsze jest to ze przed formatem to dzialalo, a z innymi programami nie mam problemu.

Macie jakies propozycje co to moze byc?

zaznacz obiekt, który chcesz zduplikować (powielić) użyj kombinacji klawiszy

Control+d

Dziala! !!

Wielkie dzieki Monczkin.

Nawet nie wiedzialem, ze jest taki skrot klawiaturowy :))

polecam się na przyszłość.

P.S. zapomniałem dodać, iż używając opcji kopiuj i wklej, program wkleja obiekt w to samo miejsce, w którym znajduję się kopiowany obiekt (chodzi oczywiście o obiekt w Corelu, a nie innym programie). Dlatego mogłeś niezauważyć, iż coś się zmieniło - poprostu kopie masz na oryginale :slight_smile:

To akurat sprawdzalem i niestety nie wkleja jednego na drugim.

Bede jeszcze szukal przyczyn, ale wazne ze juz wiem jak to zrobic :slight_smile:

Jeszcze raz dzieki :slight_smile: