Problem z Corsair Flash Voyager GT 16 GB

Witam. Posiadam Pendrive “Corsair Flash Voyager GT 16 GB” i mam następujący problem. Natomiast kopiowanie plików na niego odbywa się bardzo wolno :frowning: sformatowałem go do systemu plików “NTFS” i nic się nie polepszyło. Proszę o pomoc ludzi którzy wiedza coś na ten temat, albo tych co się z tym tematem tez spotkali.

Czy do systemu zainstalowałeś najnowszy Service Pack i jakiego używasz?

Używam “Windows XP Home SP3” (Service Pack 3 doinstalowywałem samodzielnie)

Użyj programu typu HD_Speed, przetestuj zapis oraz odczyt i podaj odpowiednie zrzuty ekranu.

Miałem podobne problemy z 8GB GT (kopiował z prędkością ok. 800 kB/s) - skończyło się na reklamacji i wymianie na nowy (właśnie 16 GT - na razie działa). Podobno zdechł kontroler - działał tylko w trybie 12 Mb/s, zamiast 480.

Jeśli możesz to reklamuj.:mrgreen:

Może napisz jeszcze jaką masz płytę główną gdzie podłączasz tego pendriva. Jeżeli z przodu to spróbuj go podłączyć bezpośrednio z tyłu bo czasami przednie porty na obudowie nie pracują w najwyższym trybie.

Moja płyta Główna to “Epox 4PLA3I” Podłączam go do wyjść na Płycie Głównej USB, nie z przodu.

Tak wiec opowiadam jak się potoczyła historia z penem. A wiec niedawno wróciłem z Wojska i nie pisałem na forum. Dałem go do sklepu w którym go zakupiłem, sprzedawcy stwierdzili ten sam problem co ja i powiedzieli mi ze odeślą go do serwisu. po paru dniach pendrive został mi już przekazany “nowy”.