Problem z CPU

witam,

przy skanowaniu nodem32, ewido i innymi programami cpu szaleje, wchodzi na 100% użycia, przy innych programach tylko na początku wchodzi na 100% potem spada. skanowanie antywirami usunęło chyba ze trzy trojany. Sprawdzono logi hijacka i silent runners, nic nie znaleziono. Odchudziłem windowsa zgodnie z zaleceniami, nic. Użyłem odkurzacza żeby usunąć zbędne pliki - nic. PCU dalej wariuje. Z RAMem chyba też są jakieś problemy, Co to może być? A może mam za mało RAMu? (512 MB).

Pomocy.

Przy skanowaniu tymi programami musi być duże użycie cpu.

a ile ma miec procesor?

jesli dobrze Cie zrozumialem to procesor sie bedzie tak zachowywac…poniewaz uzywa podczas skanowania(uzywania) NOD czy innych antywirusow calej swej mocy i wchodzi na 100% to chyba normalne…

procesor ma 2,8 GHz (sempron) , to niemożliwe żeby jakiś programik zabierał całą moc tego procesora, no w każdym razie wcześniej miałem otwartego nortona i parę innych programów i wszystko dobrze chodziło. Nawet dla antywira brakuje czasem mocy cpu, procesor rzęzi i skanowanie zatrzymuje się na 4-5 sekund, to nie jest normalne. Każdy najgłupszy programik do skanowania (odkurzacz np) pododuje użycie CPU do 100% !!

co z tego ze masz 2,8 Ghz ??

chyba po to kompy sa robione coraz szybsze…aby szybciej obliczaly…a co za tym idzie wiekszej mocy potrzebuja…

to czy masz procesor 500 Mhz czy tez 4Ghz to ten i ten komputer bedzie mial 100% CPU ale komp z 500Mhz Zeskanuje Ci calego kompa w 30 min a komp z prockiem 4Ghz w 5 min (teoretycznie podalem przyklad abys widzial mniej wiecej roznice,wiec niesugeruj sie czasem ktory Ci podalem) a jesli niechcesz aby podczas skanowania Twoj CPU czerpal 100% wejdz w menadzera zadan i i ustaw skanerowi mniejszy priorytet…proste…

ja Tym stanem rzeczy bym sie nie przejmowal…

P.S radzil bym zmienic procka na cos PELNEGO typu ATHLON albo P4

pozdro…

:o :o :o

A swistak siedzi i zawija

To nie Intel Tylko AMD wiec nie ma 2,8GHZ co najwyzej moze byc 2800+…