Problem z Crystal XP po odinstalowaniu

Witam :slight_smile: Jestem nowy na forum :slight_smile:

Na jednym forum mi nie pomogli, więc mam nadzieję, że tu mi pomożecie :slight_smile:

Ściągnąłem Crystal XP i zainstalowałem, zobaczyłem, jak to wygląda no i odinstalowałem i teraz są same problemy:

  • ikonki się pozmieniały, ale nie wszystkie:

e666b79665b02ae6.jpg

41ab5b605b45f321.jpg

  • ekran Wyłącz komputer, Zapraszamy itp ma tło z C XP.

  • wygaszacz ekranu nie jest Windows XP tylko C XP i nie da się zmienić na ten oryginalny, bo nie ma go :confused:

Próbowałem wszystkiego, nie ma kopii zapasowej, po prostu znikła.

Te ikonki, by były wszystkie z C XP, ale mam dysk C:\ na płycie DVD i i z trybu awaryjnego próbowałem skopiował plik shell32.dll bodajże, ale nie udało się skopiować, ale nie które ikonki się pozmieniały.

No i co mogę zrobić, żeby przywrócić, rejestr czyściłem JV16, jeszcze raz zainstalowałem i odinstalowałem C XP i nic.

Pomocy.

Zainstalowałem tylko dlatego:

nie znam się na tym za dobrze,ale może samo przywracanie systemu pomoże

Mam włączone i nic…

To już nie wiem co pomoże :confused:

Wejdź do folderu C:\Documents and Settings\Ustawienia lokalne\Dane Aplikacji\

Powinien tam być plik o nazwie IconCache albo jakoś podobnie (plik oczywiście może być domyślnie ukryty dlatego wcześniej na czas szukania tego pliku w opcjach folderów włącz pokazywanie plików ukrytych i systemowych, a także wyłącz ukrywanie chronionych plików systemowych). Spróbuj go usunąć po czym uruchom komputer ponownie.

Ja już to zrobiłem dawno :slight_smile:

Ale co mi to dało, nic :confused:

Tylko ten shell32.dll, ale nawet się nie skopiował, tylko kilka ikonek się pozmieniało :confused:

Niestety takie są skutki instalowania całych paczek zmieniających wygląd, moim zdaniem lepiej jest zmieniać wszystko samemu krok po kroku.

Spróbuj jeszcze użyć jakiegoś programu do zmiany ikon systemowych i za jego pomocą przywróć domyślne ikony. Oto wykaz takich programów. Bardzo możliwe, że się to uda. Kiedyś poleciłem ten sposób innej osobie na tym forum i udało się jej pozmieniać wszystkie pozostałe ikony.

Jednak jeśli się nie uda to chyba pozostaje Ci zainstalowanie na nowo Windowsa (ewentualnie naprawianie systemu), może nie jest to wyjście w sytuacji ale jest to chyba najszybszy sposób, bo tak naprawdę nie wiesz ile syfu w systemie pozostawiła po sobie ta paczka Crystal XP ani ile potrwa i czy w ogóle się uda przywrócić system do oryginalnego stanu. Oczywiście możesz nadal próbować ale moim zdaniem będzie to tylko strata czasu, a tak przynajmniej będziesz miał pewność, że masz świeży, szybki system bez ton niepotrzebnych odpadków po odinstalowanych programach.

Jeśli chodzi o ikony narzędzi w Paincie, to nie mam pojęcia jak je przywrócić i czy jest to w ogóle możliwe…

A nie mogę tego zrobić ręcznie, bo mam dysk C:\ na płycie, bo w wakacje nagrałem :smiley:

No to, jak mi nie pomoże, to sformatuje C:\ :confused:

A próbowałem już Tweak coś tam i nic :confused:

nie formatuj ,najpierw go “napraw” w odpowiednim momencie R ,następnie użyj Tweak UI

Ale czyli co?

Wsadzić Winowsa płytkę i coś zrobić, czy co?

tak jak byś formatował , odpalasz instalator w pewnym momencie “zapyta” co chcesz robić ,naciskasz R (naprawa) ,utracisz jedynie aktualizacje systemowe.

Aha, ale tak dla pewności :smiley:

Mam włożyć płytę, zabootować poprzez restart kompa i R dać, tak? Jak tak, to zrobię, to dziś, albo jutro i dam znać :slight_smile:

tak, tylko że R naciskasz gdy instalator o to zapyta , czytaj dokładnie :slight_smile:

Odkopuje.

Zrobilem format, bo ta maszyna “Napraw” - trudno ja obsluzyc…