Problem z Cyberpolicją


(Krakmori) #1

Witam po uruchomieniu komputera a właściwie po włączeniu go do sieci(poprzez modem) wyskakuje mi blokada komputera,dotycząca cyberpolicji itd.W celu naprawy wykonałem już skanowanie programem OTL i przesyłam linki do raportów.Prosiłbym o pomoc co dalej robić

http://wklej.to/4FQSl i otl extras http://wklej.to/ya7uH

0

0


(thommy181) #2

Uruchom komputer odłączony od sieci komputerowej. Użyj antywirusa Avast Free w najnowszej wersji dostępnej na avast.com Pod adresem: http://www.avast.com/pl-pl/download-update jest dostępna najnowsza baza sygnatur wirusów. Skopiuj instalkę avata oraz plik z aktualizacją na pendrive i zainstaluj to na zainfekowanym komputerze odinstalowując wcześniej inne posiadane antywirusy. Wyłącz windows Defender oraz zaporę sieciową wbudowaną w system. Przeskanuj wszystkie dyski twarde Avastem o ile program poprosi o skanowanie przed startem systemu zgódź się na to. W dalszej części użyj programu Panda Active Scan i gdy program wskaże szkodniki to będziesz musiał usunąć te szkodniki ręcznie. OTL niewiele wnosi według mnie do sprawy dla większości użytkowników, ponieważ jest przeznaczony raczej dla zaawansowanych użytkowników.


(Atsumori Pl) #3

wrzuc do komputera jakiegos live cd linuxa. Wazne zeby nie uruchamiac windowsa w ogole. (Hirens boot nie dziala)

partycja systemowa->documents and settings->all users->dane aplikacji.

i wywalasz plik .exe ktory sie tam znajduje, tylko on, najczesciej nazwa to cos na l...

i tyle, sprawidzilem na 2 zainfekowanych komputerach i dziala. 5 min roboty.

~dla pewnosci warto tez ccleaner uruchomic i wyczyscic rejestr.


(Acorus) #4

Odinstaluj AVG Security Toolbar,Dll-Files.com Fixer.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow ... adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.