Problem z Cyfrą +

Witam

Mam problem z Cyfrą + , praktycznie przez cały czas :

Siła sygnału zgrubnie - 0

Siła sygnału precyzyjnie - 0

Niekiedy gdy ktoś lekko porusza anteną :

Siła sygnału zgrubnie -53/54

Siła sygnału precyzyjnie - 4/7

Co się dzieje , czy to problem z konfiguracją dekodera (Philips DSX )czy poprostu coś z anteną ( oryginała antena Wizji - mała )

Bardziej bym patrzył w strone konwertera to to co zbiera sygnał z anteny dość często to uszkadza się :slight_smile: dużo wymieniałem w życiu :slight_smile:

Czy mógłby pan powiedzieć gdzie ( na terenie Warszawy ) mogę dostać taki konwerter ?

Przypuszczalnie w każdym sklepie z sprzętem satelitarnym… :slight_smile:

w niedziele od 7 na giełdzie elektronicznej na wolumenie dostaniesz ( jak dobrze nazwałem te ulice lub dzielnice ) :slight_smile:

A ja “patrzyłbym najpierw” w stronę właściwego ustawienia anteny(tym bardziej jeśli mała czasza) oraz sprawdziłbym kabel antenowy. Mam na myśli stan kabla(piszesz o Wizji więc już chyba wiekowy jest)oraz czy na złączu “F” jest dobrze dokręcony do konwertera. Jeżeli sama antena nie jest dobrze poskręcana(luzy) to byle podmuch wiatru potrafi ją przestawiać. Część transponderów Cyfry+ ma słaby sygnał i dlatego prawidłowy montaż anteny jest bardzo ważny.

sprubuj poruszac leko antenom w prawo sprawdź czy jes zasięg a jak nie to w przeciwnom strone :slight_smile:

Dodane 24.01.2009 (So) 20:41

też miałem ten problem musiałem ustawic antene bo się przestawiła od wiatru :idea:

Puzon93 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Witam! Posiadam Cyfrę+ i chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze możliwe do uzyskania parametry sił sygnalu - zgrubnie i precyzyjnie? Chciałbym się również dowiedzieć jaką najlepszą antenę satelitarną oraz konwerter mógłbym zamontować pod cyfrę aby parametry były jak najlepsze. Cena nie gra roli.

Najlepiej to większą czasze założyć i co jeszcze doradze koledze że te pytanko lepiej zadać na http://www.elektroda.pl tam specjalnie do tego jest forum :slight_smile:

dobre ustawienie czaszy i sket konwertera.To są dwie podstawy ktore wystarxzą do odpowiedniego odbioru