Problem z cyfrowym polsatem

mam dekoder nagravision echostar db 606 (dość stary) i tv sony bravia "32 kdl 3200, ostatnie kilka dni to nieustanna walka o odbieranie kanałów tvp, polonii, puls, tvs, po prostu pisze mi na nich brak sygnału, daję ponowne szukanie kanałów, wtedy czasem działają jakiś czas, pytałem kolegi bardziej znającego się na tym temacie ale on poradził mi przywrócenie ustawień fabrycznych, owszem podziałało, ale na jakiś czas… sąsiad miał coś podobnego ale z Cyfrą +, musiał zawieść dekoder do punktu sprzedaży, ktoś ma podobny problem? fachowiec do domu czy wizyta w serwisie?

Na pewno pomoże większa antena i lepszy/nowszy konwerter.

Te antenki co proponują w zestawie są za małe - ja mam 1.20 m.

Sprawdż czy antena jest prawidłowo ustawiona.

Od czasu do czasu satelita ,schodzi" z toru i musisz poczekać aż to naprawią - wystarczy 2 stopnie

i już nie odbierzesz sygnału/kanałów. :slight_smile:

Możesz jeszcze zrobić tzw. reset dekodera :

  1. włączasz kanał polsatu.

  2. przytrzymujesz/wciskasz jednocześnie dwoma palcami Vol - i Vol+.

  3. drugą ręką wyłączasz kabel sieciowy / lub druga osoba /.

  4. po upływie np. kilkunastu sekund lub pół minuty włączasz kabel sieciowy.

  5. czekasz kilkanaście sekund - razem/jednocześnie puszczasz przyciski Vol- oraz Vol+.

  6. czekasz do pełnego załadowania i ukazania się kanału.

Jak jeszcze nie minął okres gwarancji lub 2 lat od zakupu (tyle lat jest ustawowo na reklamację niezgodnosci z umową), to reklamuj dekoder.

Upewnij się, że antena jest dobrze ustawiona, idź z dekoderem do znajomego, który ma antenę satelitarną (nie ma znaczenia, jaka platforma, bo wszystkie nadają z jednego satelity) i podłącz dekoder u niego. Sprawdź, czy bedą tak samo problemy.

dzięki :wink: