Problem z czarnym ekranem w counter-strike

(Jaho Ostr) #1

Witam,

odkąd zmieniłem monitor nie mogę grać w CSa, ponieważ po włączeniu gry nie pojawia się nic, jest czarny ekran. Działam na rozdzielczości 2048x1152 i nawet po zmianie rozdziałki jest ten sam problem.

Kartę graficzną mam ATI Radeon x1250 256mb...

Wiecie czym to jest spowodowane i jak to naprawić? Przeinstalowywanie CSa nic nie daje.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam,

J~.

(system) #2

Jaki to jest monitor? Marka, rodzaj i przekątna

(Jaho Ostr) #3

Samsung SyncMaster 2343BW, 23"

(Hitm3n) #4

Zmień rozdziałkę. Ustaw jakąś niższą, np 1024x768 na pulpicie, powinien się odpalić CS. Ustaw tam jakąś normalną, zapisz ustawienia, wejdź na jakiś serwer na chwilę, wyjdź z CS-a. Zmień ustawienia do poprzednich na pulpicie, spróbuj odpalić CS-a.

(Jaho Ostr) #5

Chyba nie czytałeś mojego pierwszego posta, bo pisałem tam, że już próbowałem zmieniać rozdziałke na 800x600 i 1024x768, ale to nic nie daje.

W CSie jeśli dobrze pamiętam mam ustawioną rozdzielczość 1024x768..

(Porchekarera) #6

Chyba sobie coś ubzdurałeś bo napisałeś, jedynie, że zmieniałeś rozdziałke. System to zapewne XP, może spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności w98.

Ile czekałeś na odpalenie gry gdy pojawił się czarny ekran?

Steam czy nonsteam?

(Jaho Ostr) #7

Tak, system to XP. A jak zrobić ten "tryb zgodności w98"? :>

Gra się odpala w normalnym tępie - nie ma żadnego opóźnienia. Czasowo nie wiem ile to jest, nie liczyłem. :slight_smile:

Steam.

(system) #8

Może spróbuj zmianę odświeżania obrazu? być może w plikach config cs-a masz inne odświeżanie które Twój monitor nie obsługuje

(Jaho Ostr) #9

Problem rozwiązany. W ustawieniach uruchamiania musiałem ustawić -freq 60 -width 800 -height 600 i wszystko ładnie działa. :slight_smile:

Do zamknięcia.