Problem z czasem w Excelu, który składa się też z daty

Witajcie,

w komórce mam następującą wartość: 205:29:32 (godziny:minuty:sekundy). Po naciśnięciu na nią myszką, w pasku formuły występuje coś takiego: 1900-01-08 13:29:32. Formatowanie jest ustalone jako niestandardowe: rrrr-mm-dd gg:mm

Zmieniłem więc formatowanie na gg:mm:ss, ale wtedy czas zmienia się na 13:29:32, a powinno być 205:29:32.

Czy ktoś wie jak zrobić, aby ta data zniknęła z paska formuły, ale żeby też wyświetlany czas się nie zmienił, tj. żeby wyświetlał się czas 205:29:32?

Sprawdź niestandardowe formatowanie komórki jako:

[HH]:MM:SS

Niestety, tego Excel nie chce zaakceptować (pokazuje się komunikat, że nie można :frowning: ).

Sprawdziłem formatowanie w pliku źródłowym i wygląda ono tak: [g]:mm:ss
Niestety problem pojawia się, gdy te dane o czasie przenoszę do innego pliku za pomocą formuły Wyszukaj.Pionowo. Pojawia się tam wtedy tylko wartość bez daty, ale ze zmniejszonym czasem (czyli przykładowo 13:29:32). Zmiana formatu na [g]:mm:ss pomaga, ale musiałbym na piechotę wyszukiwać, które pozycje mają “zmieniony” czas na zmniejszony, bo jeśli ustawię dla wszystkich komórek takie formatowanie jak powyżej, to komórki, w których czas wyświetlał się prawidłowo (czyli bez daty), wariują i pokazują głupoty :confused:

Zauważyłem też, że problem z pokazywaniem daty występuje tylko w tych komórkach, w których ten czas jest duży, a w innych komórkach nie ma tej daty. Np. 20:24:26 pokazuje w pasku formuły dokładnie to samo (czyli bez daty), a w innej komórce, gdzie jest czas 288:00:35 pokazuje w pasku formuły jako: 1900-01-12 00:00:35 :confused:

EDIT: zmieniłem na [gg]:mm:ss i działa. Miałeś rację Krystian, tylko u mnie musiałem po polsku zapisać.

Szkoda tylko, że za każdym razem w pasku formuły wyświetla się ta data (rok, miesiąc, dzień), zamiast dokładnie to, co widać w komórce.

1 polubienie