Problem z czcionką, brak liter,dziwne działanie przeglądarki

Witam,

Tak wygląda problem z czcionką czyli brakiem liter:

wyszukiwaniep.png

Na Facebooku w FF nie działa mi czat, w IE działa czat, ale żadna inna strona oprócz Facebooka nie działa…

Zainstalowałem przed chwilą aktualizacje do Windows 7, wgrał się Service Pack 1.

Przed tą instalacją IE w ogóle nie działało, na Facebooku nie było czatu, ale była normalnie czcionka…

Jakieś pomysły co to może być?

Dodane 24.11.2011 (Cz) 18:36

IE nie otwiera żadnej strony poza Facebookiem… a na FF same znaczki, a potrzebuję kompa na teraz więc prosiłbym o pomoc…

zmień ustawienia jezykowe w przegladarce, to co widac to masz ustawiony jezyk np.azjatycki

No tylko jest ustawiona czcionka środkowoeuropejska, a języki podstawowy Polski i dodatkowe ANG (US + UK)

a problem wystepuje tylko w FF, czy w IE rowniez, sprawdz zapore oraz antyvirusa czy przegladaki nie sa przez nie zablokowane

Tak masz ustawione w Foxie ?

Przechwytywanie.JPG

A sprawdź coś takiego:

W Fx menu Dla twórców witryn>Zestaw znaków> Unicode (UTF-8). Jeśli tego ostatniego nie będzie na liście, w zestawie znaków wskaż na Więcej>Unicede i stamtąd wybierz Unicode (UTF-8). A i jeszcze jedno, w zestawia znaków, jak najedziesz na Wybór automatyczny, to zaznacz (Wyłączony).

Przyłączam się do postu manieKMP, co zrzutki ustawienia mam indentyczne

@Łukasz

tak mam dokładnie takie ustawienia

@ramax

w tych ustawieniach wszystko w porządku

@maniekKMP

odznaczyłem “pozwalaj stronom stosować inne czcionki” i pojawiły się znaki hurrra!

Tylko dalej czat na facebooku nie działa, ani zakładka wiadomości… i po wejście na stronie gdzie używane jest adobe flash FF sie zawiesza

Sprawdź czy masz wtyczkę flash uaktualnioną

tak przeinstalowałem na najnowszą

I dalej problem na stronach z flash?

Hmm, może używane w Fx blokery coś robią, jeśli korzystasz z ABP i/lub Flashblock, to sprawdź czy po ich wyłączeniu czat zacznie dzialać. Wtedy jeśli zacznie, to będziesz musiał dodać regułę do wyjątków.

nie używam z żadnego blockera

Czy nie byłoby prościej porządnie odinstalować FF z usunięciem wszystkich plików i folderów lisa i pobrać ponownie ze strony Mozilli liska PL, niż się mordować z obecnym?