Problem z czcionką ogólną - zmieniła się w programach

witam :slight_smile:

mam mały problem… mianowicie wczoraj zainstalowałem Office’a 2007 na swoim komputerze… po instalacji zauważyłem inną czcionkę w przeglądarce, Moim Komputerze i ogólnie we wszystkich programach. na początku odinstalowałem Office’a 07 ponieważ myślałem że tu tkwi problem, ale jednak to nie pomogło. zrobiłem przywracanie systemu (nie wiem czy słusznie ?) też nic… miałem wcześniej Office 2000 ale usunąłem go wcześniej… czy to ma jakiś związek z czcionkami?? proszę o pomoc…

jeśli chodzi o styl wizualizacji okienek, mam zaistalowany Tune Up Utilities 2006 gdzie wgrałem ponad pół roku temu styl “Vista Aero” (ale mam normalnie XP SP2 Professional) w aplikacji “STYLISTA” która jest elementem Tune Up… tylko że czcionka była normalna. teraz jest taka:

czcionkadf7.jpg

czcuay1.jpg

a tutaj styl w Tune Up:

stylkm7.th.jpg

chciałbym żeby wróciła do poprzedniego stanu… proszę o podpowiedzi co zrobić :slight_smile:

Wcześniej wyglądało wszystko normalnie, bo nie miałeś czcionki Segoe UI. Office 2007 ją instaluje.

Przez to styl zmienił czcionkę, bo jest ona określona w pliku .msstyle.

Możesz łatwo zmienić czcionki.

PPM na pulpit > Właściwości > Wygląd > Zaawansowane

Czcionka może się nie zmienić w paru miejscach, niestety.

Ale może któryś ze schematów w tej kompozycji ma czcionkę systemową ?

no to czemu ta czcionka została skoro odinstalowałem Office’a 2007 ??? :stuck_out_tongue:

no i czemu styl uległ zmianie??

i jeszcze pytanie: jak zmienić czcionkę w tych “zaawansowanych” i dla których opcji?? wcześniej tego już próbowałem ale właśnie nie wychodziło :frowning:

a tego nie rozumiem… chodzi o kompozycję stylu?

Została, bo po deinstalacji czcionki zostają, proste. :wink:

Napisałem w poprzednim poście.

Zmieniasz dla każdej opcji, np. na Tahomę 8px.

Tak, tutaj zmienisz schemat kolorów

PPM na pulpit > Właściwości > Wygląd > Schemat kolorów

Może któryś z nich ma ustawioną domyślną czcionkę.

OK dzięki wszystko się przyda :slight_smile: ale zostaje przy czcionce już mi sie spodobała i sie przyzwyczaiłem :stuck_out_tongue: