Problem z czcionką Word 2003

Witam,

Chciałbym sobie zmienić w Word 2003 czcionkę z TimesNewRoman na Calibri. Chciałbym, aby Calibri była jako domyślna. Przejrzałem wszystkie ustawienia jakie są w Word 2003 zmieniam na domyślną Calibri i zatwierdź wszystko ok do ponownego włączenia Word, wtedy niestety powraca do TimesNewRoman

Czcionka domyślna stosowana jest dla nowych dokumentów utworzonych na podstawie aktywnego szablonu. W różnych szablonach mogą obowiązywać różne ustawienia czcionek.

Czyli jak to mogę zmienić ?

Word XP/2003/2007

1.Przejdź do menu Format -> Style i formatowanie, na liście z prawej strony odszukaj pozycję Normalny i z menu kontekstowego (prawy klawisz myszy) wybierz Modyfikuj.

  1. Następnie wybierz Format -> Czcionka i ustaw nową czcionkę domyślną.

Nadal po ponownym włączeniu jest to samo tj. TimesNewRoman

Zmodyfikuj szablon Normal.dot

Więcej informacji:

http://office.microsoft.com/pl-pl/word/ … 71045.aspx

Niestety ja mam Viste i jak włączam Program Data (zamiast Documents And Settings tak wyczytałem) to później jest inaczej. Mógłbyś mi podać jak się dostać do tego w Viście ?

Sprawdź tą lokalizację:

C:\Users\User_Name\AppData\Roaming\Microsoft\Templates

ewentualnie wpisz w oknie adresu eksplorera:

%appdata%\Microsoft\Templates

Jest dzięki :slight_smile: tylko teraz spróbuje edytować ten szablon :stuck_out_tongue:

Dodane 14.03.2010 (N) 19:10

Więc tak edytowałem wszystko elegancko pozmieniałem na Calibri i dalej nowy dokument otwiera się w TimesNewRoman czy może to być spowodowane zainstalowaniem 2 offic-ów ? (2003 i 2010) ??

Jeżeli posiadasz Office 2003 i 2010 spróbuj zedytować szablon (o ile pamiętam Normal11 )dostępny w lokalizacji:

C:\Users\User_Name\AppData\Roaming\Microsoft\Szablony

I jeszcze pytanie gdy otwierasz Worda 2010 dokument otwiera się z domyślną czcionką czy tą którą ustawiasz?

Jak otwieram Worda 2010 to jest Calibiri bo taka zawsze była domyślna

Dodane 15.03.2010 (Pn) 23:59

C:\Users\User_Name\AppData\Roaming\Microsoft do tej lokalizacji mam później nie mam Szablony. Przypominam posiadam Windows Vista