Problem z czcionką

Witam mam problem z czcionką w niektórych programach otóż zamienia koncówki wyrazów na inna czcionke problem występuje w kasperskim,hamachi, konnekcie i paru innych programach

badub6.th.jpg

[screen z hamachi]

Nie mogę sobie przypomnieć i znaleźć linka do dyskusji, w której ten problem był dokładniej omówiony i przeanalizowany :slight_smile: ale o ile pamiętam efekt jaki jest widoczny na obrazku wynika z błędu którejś kontrolki systemowej (zdaje się że chodzi o C:\WINDOWS\system32\riched20.dll - podobne błędy widać także czasami w polach tekstowych i listach rozwijalnych).

W każdym razie problem jest dość powszechny, występuje na pewno w Windows XP i chyba starszych i… niewiele można z tym zrobić, bo dotąd nie został naprawiony przez Microsoft :slight_smile:

próbowałem nawet nadpisywać tą biblioteka oryginalna ale jest to samo

Nie ma to jak jak właściwe dobranie słowa kluczowego dla wyszukiwarki. “richedt20.dll”… pstryk i przypomniałem sobie tamten wątek:-D

Wynika z niego, że z problemem można sobie chyba poradzić instalując podana w w/w wątku łatkę. Tyle, że jak na pewno przeczytałeś/przeczytasz jednym to dział innym nie. Musisz sam spróbować :slight_smile:

troszki się tam zgubiłem mowa o tym patchu http://www.microsoft.com/technet/securi … 7-013.mspx