Problem z częstotliwością odświeżania

Witam, operuje na WinXP i monitorze Mitsubishi Diamond Pro900u, kilkakrotnie wystąpił już dawniej problem z odświeżaniem - miałem ustawione 85Hz, a w rzeczywistości ekran irytująco mryga, gdyż jest na 60Hz. Wtedy pomógł zwykły restart systemu, lecz teraz pozostaje w takim stanie od kilku dni constant. Ponowne uruchamianie już nie pomaga, aktualizacja sterownika nic nie daje, tak jak również manualne wrzucenie go ze strony producenta.

Jaką posiadasz płytę główną i kartę graficzną ?

Ilu calowy to monitor i jaką masz ustawioną rozdzielczość ekranu ?

płyta IS7-E z portem AGP, karta radeon 9550 (jeśli myślisz o reinstalce sterowników to już tego spróbowałem, zero efektu)

19 cali, rozdzielczosc od zawsze 1280x1024

Niklai , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ATI CATALYST 5.8 (sterownik do karty graficznej).

Przed instalacją powyższego sterownika karty graficznej, odinstaluj najpierw poprzedni:

(START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Wszystko zrobione zgodnie z instrukcją, częstotliwość nadal ustawiona na 85Hz a faktyczna, migająca 60Hz

Start Uruchom -> dxdiag -> więcej pomocy -> zastąp -->> wpisz tam ręcznie odświeżanie . Więcej możliwości zmiany odświeżania nie znam.

Niklai , sprawdź w menu OSD monitora, czy nie ma jakiś opcji związanych z odświeżaniem.

Ręczne wpisanie nie pomogło;

menu OCD nie zawiera nic o odświeżaniu, oprócz informacji jaka jest faktyczna, na czym bazuje podane wczesniej 60Hz

Niklai , zmniejsz rozdzielczość ekranu na np. 1024x768 i sprawdź, czy wtedy będzie możliwość zwiększenia częstotliwości odświeżania.

Nadal nic.

Cóż, najwyżej przyjdzie mi się przyzwyczaić.