Problem z czyszczeniem rejestru

Mam problem jak w temacie. Easy cleaner znajduje ok 250 wpisów ale nie może ich usunąc wyskakuje taki komunikat: EasyCleaner nie może zapisać przywróconych danych/usuniętych .Możesz próbować zapisać przywrócone pliki do wybranej lokalizacji". HJT też na tej viście nie chce działać.mam vistę home premium. nie dawno kupiłem laptop właśnie z tym systemem. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Jaka to Vista x86 czy x64?

Jeśli to x64 to HJT jest zbędny, ponieważ nie działa na x64.

Co do wpisów to spróbuj może programem CCleaner.

Jak sprawdzić jaka to vista? CCleaner też nie usuwa większości wpisów.

ppm na komputer w menu start>właściwości-Typ systemu: i tu masz wersję.

Wg tego co pisze Łukash to wyskakuje mi ze mam 32 bitową wersję.

Spróbuj uruchomić program EasyCleaner jako administrator.

Na ikonie programu EasyCleaner -> PPM -> Uruchom jako administrator.

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Ja bym został jednak przy CCleaner ,co znajdzie usuń ,i nie patrz na Easy Cleaner ostatnia wersja jest chyba z 2005…HJT działa na Home Premium ,posiadam tą wersję ,ale ogólnie HJT dziś jest do niczego.

Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz. Czy jest możliwe,żebym na jednym utworzonym koncie nie miał uprawnień administratora? Mam utworzone tylko jedno konto na kompie a tą vistą. Jak to sprawdzić ,ewentualnie ustawić?

Kliknij na obrazek w menu start i pod nazwą konta pisze Administrator itd.Co Ci pisze ?

kliknąłem i jest napisane, “użytkownik administrator”

Nazwa konta:Użytkownik ,a pod spodem Administrator?

tak, dokładnie. mam tam z boku jeszcze taki odnośni "włącz lub wyłącz funkcję kontrola konta użytkownika i mam ją zaznaczoną na “włącz”. Co to jest i do czego służy?

No to jesteś Adminem.

To jest to wyskakujące potwierdzenie czy chcesz uruchomić program.

czyli jak bym odznaczył to nie uruchomię visty? sorki za tak trywialne pytania,ale jestem w tym temacie lekko zielony. mam pierwszy raz do czynienia z vistą (wstyd). i jeszcze jedno: tzn,że mogę hjt spokojnie odinstalować?

Uruchomisz. Tu chodzi o ten komunikat jak włączasz jakiś program to wyskakuje czy zezwolić na uruchomienie, takie potwierdzenie kliknięcia.

Możesz spokojnie odinstalować HJT.

serdeczxne dzięki wszystkim za pomoc. I już ostatnie ( jak na razie). czym mogę wyczyścić rejestr bez ryzyka uszkodzenia systemu? taki najlepszy programik ,który znacie.

Dodane 30.08.2010 (Pn) 10:05

aha i do jakiego folderu Vista daje pobrane z netu pliki?

CCleaner

Profil>Pobieranie ,ale możesz zmienić na pulpit

  1. CCleaner - freeware

  2. TuneUP Utilities - trial

  3. jv16 PowerTools - trial

Polecam ten pierwszy, korzystam z niego od dosyć dawna i jeszcze nigdy nie sprawił mi problemu.

Przed czyszczeniem zapyta Cię czy wykonać kopię rejestru możesz wykonać dla pewności i gdyby coś było nie tak z systemem po czyszczenie to wtedy przywrócisz do poprzedniego stanu.

a gdzie ten profil?

W menu start i nazwa bodajże Użytkownik :wink: