Problem z czyszczeniem rejestru

(chalk) #1

Mam problem jak w temacie. Easy cleaner znajduje ok 250 wpisów ale nie może ich usunąc wyskakuje taki komunikat: EasyCleaner nie może zapisać przywróconych danych/usuniętych .Możesz próbować zapisać przywrócone pliki do wybranej lokalizacji". HJT też na tej viście nie chce działać.mam vistę home premium. nie dawno kupiłem laptop właśnie z tym systemem. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

(Neon1992) #2

Jaka to Vista x86 czy x64?

Jeśli to x64 to HJT jest zbędny, ponieważ nie działa na x64.

Co do wpisów to spróbuj może programem CCleaner.

(chalk) #3

Jak sprawdzić jaka to vista? CCleaner też nie usuwa większości wpisów.

(Łukash) #4

ppm na komputer w menu start>właściwości-Typ systemu: i tu masz wersję.

(chalk) #5

Wg tego co pisze Łukash to wyskakuje mi ze mam 32 bitową wersję.

(Neon1992) #6

Spróbuj uruchomić program EasyCleaner jako administrator.

Na ikonie programu EasyCleaner -> PPM -> Uruchom jako administrator.

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

(Łukash) #7

Ja bym został jednak przy CCleaner ,co znajdzie usuń ,i nie patrz na Easy Cleaner ostatnia wersja jest chyba z 2005.....HJT działa na Home Premium ,posiadam tą wersję ,ale ogólnie HJT dziś jest do niczego.

(chalk) #8

Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz. Czy jest możliwe,żebym na jednym utworzonym koncie nie miał uprawnień administratora? Mam utworzone tylko jedno konto na kompie a tą vistą. Jak to sprawdzić ,ewentualnie ustawić?

(Łukash) #9

Kliknij na obrazek w menu start i pod nazwą konta pisze Administrator itd.Co Ci pisze ?

(chalk) #10

kliknąłem i jest napisane, "użytkownik administrator"

(Łukash) #11

Nazwa konta:Użytkownik ,a pod spodem Administrator?

(chalk) #12

tak, dokładnie. mam tam z boku jeszcze taki odnośni "włącz lub wyłącz funkcję kontrola konta użytkownika i mam ją zaznaczoną na "włącz". Co to jest i do czego służy?

(Łukash) #13

No to jesteś Adminem.

To jest to wyskakujące potwierdzenie czy chcesz uruchomić program.

(chalk) #14

czyli jak bym odznaczył to nie uruchomię visty? sorki za tak trywialne pytania,ale jestem w tym temacie lekko zielony. mam pierwszy raz do czynienia z vistą (wstyd). i jeszcze jedno: tzn,że mogę hjt spokojnie odinstalować?

(Neon1992) #15

Uruchomisz. Tu chodzi o ten komunikat jak włączasz jakiś program to wyskakuje czy zezwolić na uruchomienie, takie potwierdzenie kliknięcia.

Możesz spokojnie odinstalować HJT.

(chalk) #16

serdeczxne dzięki wszystkim za pomoc. I już ostatnie ( jak na razie). czym mogę wyczyścić rejestr bez ryzyka uszkodzenia systemu? taki najlepszy programik ,który znacie.

-- Dodane 30.08.2010 (Pn) 10:05 --

aha i do jakiego folderu Vista daje pobrane z netu pliki?

(Łukash) #17

CCleaner

Profil>Pobieranie ,ale możesz zmienić na pulpit

(Neon1992) #18
  1. CCleaner - freeware

2. TuneUP Utilities - trial

3. jv16 PowerTools - trial

Polecam ten pierwszy, korzystam z niego od dosyć dawna i jeszcze nigdy nie sprawił mi problemu.

Przed czyszczeniem zapyta Cię czy wykonać kopię rejestru możesz wykonać dla pewności i gdyby coś było nie tak z systemem po czyszczenie to wtedy przywrócisz do poprzedniego stanu.

(chalk) #19

a gdzie ten profil?

(Łukash) #20

W menu start i nazwa bodajże Użytkownik :wink: