Problem z czytaniem części płyt

Witam,od jakiegoś czasu mam problem ze stacją dysków.Mianowicie:pewnego razu postanowiłem zainstalowac jedna z moich gier wkładam do stacji i ku mojemu zdziwieniu nie zaskoczyło próbowałem kilka razy wkładałem ją ciągle i wyjmowałem,resnołem kompa, oczyściłem płyte. I nic nie działa ale wcześniej działało bez problemu itak z większością moich gier,ale ostatnio kupiłem sobie pare nowych egzęplarzy i zadziały wszystkie.Nie wiem w czym problem, poszedłem z tym do kumpla i płyty zadziałały bez problemu i te które na moim nie działały.Proszę o pomoc. :smiley:

Sprawdź stan soczewki lasera napędu optycznego i jej powierzchni. Soczewka musi być krystalicznie przeźroczysta. Jaj powierzchnia musi być absolutnie czysta. Ewentualne czyszczenie: szukaj zestawu do czyszczenia lasera napędu (płyn wraz ze specjalną płytą w zestawie). Po czyszczeniu- kontrola działania napędu. Negatywny wynik kontroli oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne mocowania i mechanizmu przesuwu i pozycjonowania traktuj jako przyczynek do wymianu napędu.

zaktualizuj bios nagrywarki na stronie producenta