Problem z czytaniem karty sim przez modem

Nie wiem czy dodaje temat w dobrym dziale ale ten wydał mi się najodpowiedniejszy, jeśli jednak nie to prosił bym przeniesienie do właściwego. Otóż mam problem z modemem do internetu bezprzewodowego ZTE MF195 który nie wykrywa nowej karty sim. Starą karta do której był dołączony modem działa bez zarzutu, natomiast nowa zakupiona niedawno nie jest przez niego czytana. Oczywiście sprawdziłem kartę na innych urządzeniach i działa normalnie, więc wina chyba musi być po stronie modemu. Jeśli ktoś by wiedział jak rozwiązać ten problem, był bym wdzięczny za pomoc.

Rozumiem ,że nowa karta jest w tej samej sieci co stara? 

Oczywiście że jest z tej samej sieci :confused:

Spróbuj wgrać soft.

Nie bardzo się znam na tym, więc jeśli możesz mi powiedzieć jak to zrobić, albo chociaż poratować jakimś dobrym poradnikiem, to był bym wdzięczny. Szukam w goolach, ale jak na razie nic wartego uwagi nie znalazłem.

 Tu coś jest . http://www.globul.bg/eng/devices3Gcc.html        

No i nic nie pomogło. Użyłem aktualizacji programu z tej strony http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/telefony-i-urzadzenia/archiwum/zte-mf195 ale dalej to samo nie wykrywa mi tej karty.

Ok próbowałem już kilku różnych softów, żaden nic nie pomógł. Więc jeśli nikt nie jest w stanie mi pomóc z tym modemem, to może ktoś poleci jakiś nowy modem usb w jakiejś rozsądnej cenie, żeby działał dość dobrze poza miastem, daleko od nadajników.

Działanie bedzie zalezalo od pokrycia zsiegiem przez operatora sieci w ktorej masz karte sim. 

To wiem, ale różne modemy, różnie ściągają sygnał. Posiadam dwa i jeden łapie 3G drugi ledwo 2G dlatego pytam się czy ktoś ma jakiś sprawdzony modem, który może polecić. Pech chciał że ten lepszy się zepsuł.

Modem możesz też zrobić ze starego telefonu np:Nokii. 

Jak już pisałem wcześniej nie jestem informatykiem i nie znam się za bardzo na tego typu rzeczach. Więc może poleć jakiś konkretny model w rozsądnej cenie.

Hmmmmmm. Każda Nokia z wejsciem USB .Insalujesz Nokia PC Suite i tel robi za modem. Jaka cena telefonu Cie interesuje .Podaj gorna granice.

w granicach 200 maksymalnie 300zł tyle mniej więcej kosztują modemy http://www.simserwis.pl/index.php?podkat=189&group=&do_search_2=true&att2%5B162%5D%5B185%5D=on&att2%5B517%5D%5B520%5D=on&att2%5B750%5D%5B751%5D=on&att2%5B750%5D%5B752%5D=on więc raczej telefon nie powinien przekraczać ich cen. Ewentualnie doradź coś z tego linku  

Napiszę tak -w modemach sie nie orientuje. A powiedzmy http://allegro.pl/nokia-6300-2-kolory-bez-simlocka-pl-menu-gw-firma-i4616495178.html   ten . I juz masz modem.:slight_smile:

Tylko że taki modem będzie obsługiwał tylko   GPRS i EDGE a taki już mam i nie jestem zadowolony z niego potrzebuje taki który obsłuży jeszcze   UMTS, HSDPA, HUSPA, HSPA itd. i co najważniejsze żeby był dość czuły czyli jak najlepiej ściągał sygnał. Bo jak już wcześniej pisałem posiadam dwa. Przy pomocy tego który sie “zepsuł” ściągnięcie powiedzmy piosenki zajmuje mi od kilku sekund do max minuty w porywach do dwóch (zależy od pogody wagi pliku itp.) natomiast ten drugi tą same mp3 może pobierać nawet pół godziny, więc jeśli już mam wydawać pieniądze to wole kupić coś sprawdzonego, tym bardziej że używać go będę co dziennie. :wink:

No to kup taki sam model jak masz zepsuty a wiesz ,że dobrze działał. I po sprawie.