Problem z czytaniem plików MP4

Witam,nagrywam filmy aparatem Sony, które zapisywane są w formacie mp4.Nie potrafię ich odtworzyć na odtwarzaczach DVD ,mimo konwersji do avi(Pazera,Format Factory,MPEG-4 Maker itp). Programy te owszem zamieniają mp4 na avi,mpg itd ,ale moje odtwarzacze dvd ich nie czytają(Panasonic DMP BD-80) lub jest tylko dźwięk(Manta Emperor :wink: który podobno miał odtwarzać mp4 bez konwersji-jeżeli mp4 i MPEG-4 to to samo?) Zmarnowałem już mnóstwo czasu w poszukiwaniu rozwiązania,żona ma pretensje,że nie kupiłem kamery,mijają kolejne uroczystości rodzinne,których nie mogę odtworzyć z płyty(jedynie bezpośrednio z aparatu-ale pojemność karty pamięci ograniczona)-sami widzicie,że sprawa jest poważna :slight_smile: bardzo proszę o pomoc

mp4 to nie to samo co MPEG 4

W Format Factory przy konwersji do formatu avi w “Ustawieniach wyjściowych” zmień Kodowanie wideo z “MPEG4(Xvid)” na "MPEG4(DivX).

A tak przy okazji w jakiej rozdzielczości to nagrywasz. Bo tu może być problem.

Igor dzięki za pomoc-wszystko sprawdzę i dam znać jak mi poszło pozdrawiam

Dodane 04.05.2011 (Śr) 20:06

Niestety mimo zmiany ustawień w Format Factory z xvid na divx nadal pliki przekonwertowane z mp4 do avi nie są czytane przez odtwarzacze dvd. Rozdzielczość w jakiej nagrywam filmy aparatem Sony to 1280/720(tzw 720 HD Fine). Proszę o dalszą pomoc :frowning:

Zmień rozdzielczość na SD czyli 720x576

W Format Factory przy konwersji do formatu avi w “Ustawieniach wyjściowych” zmień Rozmiar video na DVD PAL

Z tego co się oriętuje takie maksymalne rozdzielczości obsługują odtwarzacze (na pewno DVD) a co do Blu-Ray to niektóre modele czytają w rozdzielczościach 1280x720 ale to raczej nowe modele.

Manta takiej rozdzielczości nie obsługuje.

Igor jesteś genialny! Zrobiłem jak radziłeś i działa znakomicie.Od teraz mogę w pełni pokazywać ważne wydarzenia rodzinne itd. Naprawdę dziękuję za pomoc kris