Problem z czytnikiem kart pamięci

Witam.

Mam problem z czytnikiem kart pamięci w komputerze.

Po reinstalacji systemu Windows XP i pierwszym włożeniu karty SD do czytnika wszystko działa dobrze, pokazuje się kreator aparatu fotograficznego,wybór folderu gdzie zapisane mają być zdjęcia.

Po wyciagnieciu karty SD z czytnika i ponownej próbie włożenia nie pokazuje się kreator,a dysk G który jest przypisany nie widzi żadnych danych zapisanych na karcie.

Gdzie moze być problem(może błąd przy bezpiecznym usuwaniu sprzętu) ?

Z góry dziękuje za pomoc. :slight_smile:

Kreator przy kopiowaniu czegokolwiek z karty pamięci?! Nie wiem czy to było nawet w czystym xp, bez sp1 chociażby… jak dla mnie to nie powinien pokazywać się żaden kreator, a karta powinna być traktowana jako dodatkowy dysk, tak jak ma to miejsce przy mp3-ojkach, pendrive’ach itp.

Instalowałeś jakieś sterowniki i/lub inne programy do tego czytnika albo do aparatu?

Jaki masz czytnik… jak taki na USB to nie wyjmuj karty z czytnika tylko cały czytnik z portu… a jak masz czytnik na stałe w obudowie, to jak wybierasz “bezpieczne usuwanie sprzętu” to czytnik zostaje wyłączony, włączy się dopiero przy ponownym restarcie komputera… nic nie poradzisz, możesz spróbować wyjąc kartę jak czytnik przestanie pracować (przestanie migać dioda) bez klikania czegokolwiek w komputerze…