Problem z czytnikiem kart pamięci


(Kot W Polewie) #1

Vista wciąż informuje mnie, że jeden z kontrolerów pamięci masowej (czy jakoś tak :wink:) nie jest przez nią rozpoznawany... od tego czasu nie działa i czytnik kart pamięci, więc prawdopodobnie chodzi o niego.

Na nic zdało się wyłączanie i włączanie, usuwanie i szukanie urządzeń (instaluje się pomyślnie jako nieznane urządzenie oO), Vista twierdzi, że urządzenie nie potrzebuje sterowników, sama próba ich aktualizacji też nic nie daje... dołączam screeny i proszę o pomoc


(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Komputer stacjonarny czy laptop??

:arrow: Czytnik kart wbudowany czy podłączany do portu USB komputera??

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kot W Polewie) #3

komputer stacjonarny, czytnik wbudowany


(Dimatheus) #4

Hej,

Skoro tak, to bardzo prawdopodobne, że problem spowodowany jest podłączeniem urządzenia. Najlepiej zajrzyj do środka komputera i sprawdź, czy podłączenie do płyty głównej lub samego czytnika nie poluzowało się oraz czy kabel nie jest gdzieś uszkodzony - na przykład nie został przytopiony przez kontakt z którymś z radiatorów bądź z zasilaczem.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(mysz 1) #5

Brak sterowników kontrolera USB .

Prawdopodobnie nie masz zainstalowanych sterowników "Chipset a" .

Podaj nazwę płyty głównej .


(Dimatheus) #6

Hej,

Faktycznie, problem może wynikać z braku sterowników do chipset'u. W końcu po screen'ach widać, że do USB nie są podłączone inne urządzenia, ciężko więc stwierdzić, czy magistrala USB w ogóle działa poprawnie. :expressionless: Najlepiej uruchom menadżer urządzeń i sprawdź, czy są widoczne jakiekolwiek urządzenia z pytajnikiem lub wykrzyknikiem. Szczególnie zwróć na to uwagę w gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Jeśli będą tan obecne wspomniane znaki, zainstaluj sterowniki do płyty głównej i zrestartuj komputer.

Pozdrawiam,

Dimatheus