Problem z datą i godziną systemową

Jak w temacie-zaczęło się to jakiś czas temu,nie chciało mi się zmienić baterii aż do czasu gdy komputer się nie uruchomił(piszczał) zmieniłem baterię,jakiś czas było dobrze-a teraz przy każdym uruchomieniu jest ekran(czarny)startowy i pisze coś o CMOS-muszę wchodzić w BIOS i ustawiać tam datę i godzinę-dodatkowo komputer strasznie muli,podczas uruchamiania tapety jest przerywana ‘‘muzyczka’’-wszystko strasznie długo się ładuje.Jaka może być przyczyna? czy zakupiona bateria jest do kitu, czy może wina BIOSu który jest z 2006r.? Pozdrawiam. ![-o<

  1. Może być nieodpowiednia bateria.

  2. Odłącz komputer od sieci, wyciągnij baterię na godzinę, włóż ją ponownie - reset biosu do ustawień fabrycznych.

  3. W razie problemów zainstaluj Atomic Clock Sync :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … k+Sync+3.0

Mogą być jeszcze inne problemy…

Ok’ na razie zainstalowałem program Malwarebytes’-robię skan :lol: Avast nic nie wykrył . Wydaje mi się że odkryłem przyczynę-jest tam(to drugi komp) 1Gb RAM ale w właściwościach systemu pisze że 512MB- czyżby uszkodziła się jedna pamięć??? jak sprawdzić która jest wadliwa??

Nie rozumiem ?

A co to ma wspólnego z biosem, datą i godziną ?

  • odłącz komputer od sieci, wyciągnij jedną pamieć, później drugą i sprawdź.

Do sprawdzania pamięci jest program Memtest : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … test86+3.5

Wspólnego nic nie ma - ale sprawdzić nie zaszkodzi, czy nie ma wirusów :lol: Avast nie jest jakimś super programem.

A więc tak-wirusów nie ma-podczas włączania kompa jak jest ten czarny ekran startowy, pisze że jest 256MB Ram- w mój komputer właściwości - pisze 512MB- kości wyjmowałem i wkładałem razem i oddzielnie w różne sloty-nie wiem która kość jest wadliwa(jeżeli to kość) za którymś razem jest już w właściwościach 1GB RAM ale nadal komp muli się ‘‘muzyczka systemowa’’ przerywa.I pojawił się kolejny problem :evil: otórz komputer wykrywa nowy sprzęt-kartę wi-fi-która była już zainstalowana,każe włożyć płytkę instalacyjną,a potem wywala komunikat że brak sieci bezprzewodowej-nic nie daje klikanie na szukaj dostępnych sieci.Obydwa komputery mają te same karty wi-fi internet mam poprzez ruter orange CDMA - na drugim kompie jest ok.??? #-o