Problem z dc - niemożność połączenia się z innymi userami

Witam.

Mam problem z dc++ (wersja 0.674). Polega on na tym, że po wejściu na huba nie mogę się połączyć z innymi osobami znajdującymi się na nim. Nie działa również funkcja "search ".

Mogę dodać, iż wina nie leży po stronie firewalla etc., gdyż po wyłączeniu programów zabezpieczających sytuacja nie ulega zmianie.

a prawidłowo skonfigurowałeś program (chodzi o tryb pracy pasywny, aktywny) jaki masz net ??

No ba. Tzn. stuprocentowej pewności nie mam, ale w każdym bądź razie udaje mi się wejść na huba, dopiero potem pojawiają się wspomniane kłopoty.

Połączenie ustawiłem na aktywne (na pasywnym nie chciał się połączyć z hubem). Mogę jeszcze dodać, że na innym kompie podłączonym do tej samej sieci osiedlowej i też ustawionym w tryb aktywny (co wskazywać by mogło na fakt, że to nie kwestia “active/passive”) wszystko śmiga.

Net, jak już wspomniałem, to osiedlówka.

czyli jest możliwość że administrator zablokował sieć p2p, kolega może ma “wtyki” i ip ma z klasy publicznej.

a wyłączyłeś firewall systemowy ??

Już nieważne - okazało się, że kwestia tyczy się trybu active/passive.

Wydawało mi się, że sprawdzałem ten motyw, ale chyba faktycznie mi się wydawało… :? No cóż, gapiostwo…

Dzięki za pomoc.