Problem z deinstalacją Avasta

Witam wszystkich!

Mój Avast nie chciał mi się odinstalować. Nie wiem za bardzo co się stało. Odinstalowałem GDATĘ, która mnie strasznie denerwowała, zainstalowałem Avasta, ale ten nie chciał mi się w ogóle uruchomić. Więc postanowiłem go deinstalować. Gdy próbowałem to zrobić przez Panel Sterowania, nic się nie działo. Po prostu tylko mignęło okienko i nic się nie działo. W Trybie Awaryjnym to samo. Więc postanowiłem w Trybie Awaryjnym po prostu usunąć wszystkie pliki Avasta. Tak też zrobiłem. Później wszedłem do PS i kliknąłem, że Avast został wcześniej odinstalowany i że ma się nie wyświetlać na liście. Potem usunąłem chyba ze dwa klucze z rejestru, w którzych występował Avast, które CCleaner zostawił. No i co się okazuje. W Centrum Zabezpieczeń wyświetla mi się, że Avast raportuje, iż jest wyłączony. Wszedłem więc w usługi lokalne (services.msc) i pozostały tam usługi Avasta, choć wyłączone i bez funkcji ich włączenia. Czy to oznacza, że Avast już jest odinstalowany i mogę zainstalować jakiś inny program antywirusowy?

Robiąc tak jak napisałeś nieźle sobie namieszałeś. Uruchamiając plik instalacyjny Avasta powinien on sobie wykryć, że jest zainstalowany i zaproponowałby możliwość usunięcia. Spróbuj w takim razie uruchomić plik instalacyjny Avasta i jeśli będzie taka możliwość usunąć go.

Ale on wcale nie chciał się deinstalować, również przez swój instalator. Po prostu zainstalował by mi się ponownie, w ogóle nie widział w systemie programu. Więc co mam robić?

W dniu 19.04.2008 , o godzinie 17:53 został dopisany post przez asthar

Tak jak przypuszczałem. Zainstalowałem sobie Avirę i zupełnie nic się nie dzieje. Wszystko pięknie śmiga i nic się nie wiesza. Avira bez problemu się zaktualizowała oraz uruchomiła przy starcie systemu. No cóż, więc temat nieaktualny. I całe szczęście nie namieszałem sobie :slight_smile: Pozdrawiam wszystkich:)

każdy plik ma swój program DEINSTALACYJNY. Proponuję 1)ZainstalowaC AVASTA 2)Wejść Program FILES > AVAST> Otworzyć avasta> znaleźć plik deinstalacyjny avasta>włączyć go celem deinstalacji i powinno zadziałać.Potem usunąć resztki z program files i ikony programu =D> #-o