Problem z deinstalacją Avasta


(Asthar94) #1

Witam wszystkich!

Mój Avast nie chciał mi się odinstalować. Nie wiem za bardzo co się stało. Odinstalowałem GDATĘ, która mnie strasznie denerwowała, zainstalowałem Avasta, ale ten nie chciał mi się w ogóle uruchomić. Więc postanowiłem go deinstalować. Gdy próbowałem to zrobić przez Panel Sterowania, nic się nie działo. Po prostu tylko mignęło okienko i nic się nie działo. W Trybie Awaryjnym to samo. Więc postanowiłem w Trybie Awaryjnym po prostu usunąć wszystkie pliki Avasta. Tak też zrobiłem. Później wszedłem do PS i kliknąłem, że Avast został wcześniej odinstalowany i że ma się nie wyświetlać na liście. Potem usunąłem chyba ze dwa klucze z rejestru, w którzych występował Avast, które CCleaner zostawił. No i co się okazuje. W Centrum Zabezpieczeń wyświetla mi się, że Avast raportuje, iż jest wyłączony. Wszedłem więc w usługi lokalne (services.msc) i pozostały tam usługi Avasta, choć wyłączone i bez funkcji ich włączenia. Czy to oznacza, że Avast już jest odinstalowany i mogę zainstalować jakiś inny program antywirusowy?


(Longhorn2009) #2

Robiąc tak jak napisałeś nieźle sobie namieszałeś. Uruchamiając plik instalacyjny Avasta powinien on sobie wykryć, że jest zainstalowany i zaproponowałby możliwość usunięcia. Spróbuj w takim razie uruchomić plik instalacyjny Avasta i jeśli będzie taka możliwość usunąć go.


(Asthar94) #3

Ale on wcale nie chciał się deinstalować, również przez swój instalator. Po prostu zainstalował by mi się ponownie, w ogóle nie widział w systemie programu. Więc co mam robić?

W dniu 19.04.2008 , o godzinie 17:53 został dopisany post przez asthar

Tak jak przypuszczałem. Zainstalowałem sobie Avirę i zupełnie nic się nie dzieje. Wszystko pięknie śmiga i nic się nie wiesza. Avira bez problemu się zaktualizowała oraz uruchomiła przy starcie systemu. No cóż, więc temat nieaktualny. I całe szczęście nie namieszałem sobie :slight_smile: Pozdrawiam wszystkich:)


(38 Mysz) #4

każdy plik ma swój program DEINSTALACYJNY. Proponuję 1)ZainstalowaC AVASTA 2)Wejść Program FILES > AVAST> Otworzyć avasta> znaleźć plik deinstalacyjny avasta>włączyć go celem deinstalacji i powinno zadziałać.Potem usunąć resztki z program files i ikony programu =D> #-o