Problem z deinstalacją windowsa 7, oraz instalacją xp

Witam. Jak w temacie, nie mogę odinstalować win 7; powie mi ktoś jak mam to zrobić? Chcę zainstalować xp, ale jak wkładam płytkę, otwiera się główne okno, no i pyta mnie co chcę zrobić. Mam tam do wyboru sprawdzanie zgodności systemu, jakieś tam info, no każdy wie o co chodzi. Na górze jest “Zainstaluj system Windows XP”. Niby wszystko ok, tylko że nie da się w to wejść. Mam na myśli, że jest na szaro, i nie da się po prostu tego otworzyć. Robiłem formata, nie pomogło.

A, i dodam jeszcze, że jak jest tam opcja sprawdzanie zgodności systemu, to jeśli w to wejdę, i mam do wyboru, czy odwiedzić ich witrynę w sieci, czy automatyczne sprawdzanie systemu, to te sprawdzanie też jest na szaro, i również nie mogę w to wejść.

Musisz włożyć płytę z Windowsem XP, a następnie wykonać restart komputera. Płyta powinna zbootować automatycznie, ale jeśli tak nie będzie prawdopodobnie podczas uruchamiania naciskaj F12 i wybierz napęd, choć jest to zależne od BIOSu (inny klawisz).

Jeśli chcesz usunąć w miejsce Windows 7 zainstalować Windows XP musisz uruchomić komputer z płyty zawierającej Win XP, uruchomi się instalator, formatujesz partycję na której znajduje się 7 i wio z instalacją XP :stuck_out_tongue:

S3b@ , było wiele razy jak zmienić Vistę na XP. Poszukaj i będziesz miał problemu, bo z 7 postępuje się tak samo. Swoją drogą życzę Ci powodzenia w zmianie tego systemu na XP, bo Ci się przyda, ponieważ znalazienie sterowników dla laptopów z Vistą/7 graniczy z cudem, gdyż producenci nie wspierają już tego systemu. Swoją drogą, przesiadka na ten system to głupota, bo jak już wspomniałem, sterowniki do nowego sprzętu nie są już wydawane i nawet z tego co się nie mylę, Microsoft nie wydaje już poprawek dla tego systemu, oraz kwestią czasu już jest jak programiści zrezygnują z tworzenia programów pod ten system w związku z czym będziesz zmuszony korzystać z starego oprogramowania i co za tym idzie system będzie bardziej podatny na infekcje i włamania. Tak w ogóle to nie rozumiem Cię dlaczego chcesz pozbyć się 7, skoro system ten jest o wiele szybszy i lepszy od XP… Jeżeli Ci wolno chodzi, to skołuj sobie czystą, niemodyfikowaną wersję oem takiej 7-mki, którą masz na lapku, zrób reinstall podając swój klucz, aktywuj i sam zobaczysz, że działa o wiele lepiej niż wczęsniej. Jest to spowodowane tym, że te systemy wgrywane przez producentów są zwalone różnimi z reguły niepotrzebnymi nikomu do niczego programamami, które w dodatku są trialami…

Piotr92. Zacznijmy od tego, że mam stacjonarny. Mówisz, że to głupota… Zmieniam, bo do ani jednej, z moich dwóch drukarek (nie są może najnowsze, ale do staroci nie należą) nie ma sterowników pod win 7, a potrzebuję mieć podłączonej drukarki do komputera. Po drugie, ale to już tak na marginesie, są gry, do których czasem chciałbym powrócić. Podam przykład - Splinter Cell: Chaos Theory. No ale niestety, już taki SC na windows 7 się nie uruchomi, bo jest za stary.

No i ogólnie, system win 7 wydaje mi się bardziej wadliwy, i niedopracowany. Może i jest szybszy, ale często mam problemy, związane z właśnie tym systemem.

Zrobię tak jak powiedzieliście, i napiszę, czy mi się udało. :wink:

@Piotr92

nie czaruj … nie będzie większych problemów ze zmianą systemu na XP nawet w nowym laptopie mimo,ze producenci nie wspierają “starych” systemów. Znalezienie sterowników do laptopa też nie będzie trudne … trzeba będzie tylko poszukać sterowników do urządzeń, których XP nie zainstaluje automatycznie …sterowników szuka się na stronach producentów poszczególnych komponentów np kamery …

… “programiści zrezygnują z tworzenia programów pod ten system w związku z czym będziesz zmuszony korzystać z starego oprogramowania” … i tak korzystam ze starego oprogramowania, które kupiłem, które spełnia moje wymagania i którego nie zamierzam kupować ponownie wraz z kolejną zmianą sytemu (średnio co 2 lata) ponieważ jak już pisałem spełnia moje wymagania …

“Tak w ogóle to nie rozumiem Cię dlaczego chcesz pozbyć się 7, skoro system ten jest o wiele szybszy i lepszy od XP” … z tym nie całkiem się zgadzam … szybszy, lepszy … do moich zastosowań XP jest wystarczająco szybki i dobry.

I kolejna sprawa … posiadam bardzo dobry nawet jak na dzisiejsze wymagania skaner Microtec’a … niestety już pod Vistę Microtec nie wydał sterowników (nie mówię już o 7). Nie zamierzam kupować nowego skanera tylko dlatego, że producent nie napisał sterowników, skoro stary skaner nadal jest bardzo dobry, w związku z tym nadal używam XP, mimo, ze mój sprzęt (laptop i stacjonarny) z palcem w d***e obsłuży nie tylko Win 7 ale i 8.

@S3b@

nie przejmuj się tylko instaluj XP … w ogromnej większości nie będziesz miał problemów ze sterownikami (trzeba tylko poszukać na stronach producentów komponentów) … jak nie znajdziesz do swojego komponentu instaluj sterownik do nowszego (ignorując ostrzeżenia) o tych samych lub podobnych parametrach tego samego producenta. W 90% będzie działał.

Cześć. XP zainstalowany, wszstko juz zrobione. Trzeba było zmienić napęd w biosie, i wszystko ok. Teraz akurat piszę z laptopa, bo na komputerze jeszcze muszę internet skonfigurować i stery powgrywać. Dzięki wielkie chłopaki za pomoc, pozdrawiam.

Temat do zamknięcia. :wink:

nonpix , widocznie to zależy, bo do Fujitsu Siemens Amilo PI2550 nie udało mi się skompletować sterowników do wszystkiego w związku z czym poddałem się i zostałem przy Viście, a raczej w sumie moja ciotka, bo to jej laptop. Bynajmniej i tak nadal twierdzę i zdania nie zmienię, że to jest głupota zmieniać system na gorszy, a złascza jak się zmienia oryginalny system za który się zapłaciło na pirata.

Dodane 30.03.2011 (Śr) 22:46

To nie jest żaden problem, wystarczy xp mode, albo vmware, virtualbox czy inna maszyna wirtualna z XP i problemu nie ma. Ja sam mam skaner Musteka, który ma drivery pod Viśtę, ale nie ma pod 7 i niestety niby Viśtowe łyka, ale nie działają przyciski na skanerze i nie rusza program do jego obsługi, tak więc zrobiłem tak jak napisałem wyżej - w moim wypadku Virtualbox+XP, wgrałem drivery i nadal mam użytek z skanera pomimo braku kompatybilności z 7.

Jakbyś trafił w mój sprzęt … u mnie na Fujitsu Siemens Amilo PI2550 Win 7 chodzi bez problemu … co Ci nie chodzi?

Zainstaluj Win 7 (większość sterowników system zainstaluje sam) i napis co nie chce chodzić.