Problem z deinstalacją windowsa 7, oraz instalacją xp

(S3b@) #1

Witam. Jak w temacie, nie mogę odinstalować win 7; powie mi ktoś jak mam to zrobić? Chcę zainstalować xp, ale jak wkładam płytkę, otwiera się główne okno, no i pyta mnie co chcę zrobić. Mam tam do wyboru sprawdzanie zgodności systemu, jakieś tam info, no każdy wie o co chodzi. Na górze jest "Zainstaluj system Windows XP". Niby wszystko ok, tylko że nie da się w to wejść. Mam na myśli, że jest na szaro, i nie da się po prostu tego otworzyć. Robiłem formata, nie pomogło.

A, i dodam jeszcze, że jak jest tam opcja sprawdzanie zgodności systemu, to jeśli w to wejdę, i mam do wyboru, czy odwiedzić ich witrynę w sieci, czy automatyczne sprawdzanie systemu, to te sprawdzanie też jest na szaro, i również nie mogę w to wejść.

(Dawidds4) #2

Musisz włożyć płytę z Windowsem XP, a następnie wykonać restart komputera. Płyta powinna zbootować automatycznie, ale jeśli tak nie będzie prawdopodobnie podczas uruchamiania naciskaj F12 i wybierz napęd, choć jest to zależne od BIOSu (inny klawisz).

(Szotek5) #3

Jeśli chcesz usunąć w miejsce Windows 7 zainstalować Windows XP musisz uruchomić komputer z płyty zawierającej Win XP, uruchomi się instalator, formatujesz partycję na której znajduje się 7 i wio z instalacją XP :stuck_out_tongue:

(Piotrkijak) #4

S3b@ , było wiele razy jak zmienić Vistę na XP. Poszukaj i będziesz miał problemu, bo z 7 postępuje się tak samo. Swoją drogą życzę Ci powodzenia w zmianie tego systemu na XP, bo Ci się przyda, ponieważ znalazienie sterowników dla laptopów z Vistą/7 graniczy z cudem, gdyż producenci nie wspierają już tego systemu. Swoją drogą, przesiadka na ten system to głupota, bo jak już wspomniałem, sterowniki do nowego sprzętu nie są już wydawane i nawet z tego co się nie mylę, Microsoft nie wydaje już poprawek dla tego systemu, oraz kwestią czasu już jest jak programiści zrezygnują z tworzenia programów pod ten system w związku z czym będziesz zmuszony korzystać z starego oprogramowania i co za tym idzie system będzie bardziej podatny na infekcje i włamania. Tak w ogóle to nie rozumiem Cię dlaczego chcesz pozbyć się 7, skoro system ten jest o wiele szybszy i lepszy od XP... Jeżeli Ci wolno chodzi, to skołuj sobie czystą, niemodyfikowaną wersję oem takiej 7-mki, którą masz na lapku, zrób reinstall podając swój klucz, aktywuj i sam zobaczysz, że działa o wiele lepiej niż wczęsniej. Jest to spowodowane tym, że te systemy wgrywane przez producentów są zwalone różnimi z reguły niepotrzebnymi nikomu do niczego programamami, które w dodatku są trialami...

(S3b@) #5

Piotr92. Zacznijmy od tego, że mam stacjonarny. Mówisz, że to głupota... Zmieniam, bo do ani jednej, z moich dwóch drukarek (nie są może najnowsze, ale do staroci nie należą) nie ma sterowników pod win 7, a potrzebuję mieć podłączonej drukarki do komputera. Po drugie, ale to już tak na marginesie, są gry, do których czasem chciałbym powrócić. Podam przykład - Splinter Cell: Chaos Theory. No ale niestety, już taki SC na windows 7 się nie uruchomi, bo jest za stary.

No i ogólnie, system win 7 wydaje mi się bardziej wadliwy, i niedopracowany. Może i jest szybszy, ale często mam problemy, związane z właśnie tym systemem.

Zrobię tak jak powiedzieliście, i napiszę, czy mi się udało. :wink:

(nonpix) #6

@Piotr92

nie czaruj ... nie będzie większych problemów ze zmianą systemu na XP nawet w nowym laptopie mimo,ze producenci nie wspierają "starych" systemów. Znalezienie sterowników do laptopa też nie będzie trudne ... trzeba będzie tylko poszukać sterowników do urządzeń, których XP nie zainstaluje automatycznie ...sterowników szuka się na stronach producentów poszczególnych komponentów np kamery ...

... "programiści zrezygnują z tworzenia programów pod ten system w związku z czym będziesz zmuszony korzystać z starego oprogramowania" ... i tak korzystam ze starego oprogramowania, które kupiłem, które spełnia moje wymagania i którego nie zamierzam kupować ponownie wraz z kolejną zmianą sytemu (średnio co 2 lata) ponieważ jak już pisałem spełnia moje wymagania ...

"Tak w ogóle to nie rozumiem Cię dlaczego chcesz pozbyć się 7, skoro system ten jest o wiele szybszy i lepszy od XP" ... z tym nie całkiem się zgadzam ... szybszy, lepszy ... do moich zastosowań XP jest wystarczająco szybki i dobry.

I kolejna sprawa ... posiadam bardzo dobry nawet jak na dzisiejsze wymagania skaner Microtec'a ... niestety już pod Vistę Microtec nie wydał sterowników (nie mówię już o 7). Nie zamierzam kupować nowego skanera tylko dlatego, że producent nie napisał sterowników, skoro stary skaner nadal jest bardzo dobry, w związku z tym nadal używam XP, mimo, ze mój sprzęt (laptop i stacjonarny) z palcem w d***e obsłuży nie tylko Win 7 ale i 8.

@S3b@

nie przejmuj się tylko instaluj XP ... w ogromnej większości nie będziesz miał problemów ze sterownikami (trzeba tylko poszukać na stronach producentów komponentów) ... jak nie znajdziesz do swojego komponentu instaluj sterownik do nowszego (ignorując ostrzeżenia) o tych samych lub podobnych parametrach tego samego producenta. W 90% będzie działał.

(S3b@) #7

Cześć. XP zainstalowany, wszstko juz zrobione. Trzeba było zmienić napęd w biosie, i wszystko ok. Teraz akurat piszę z laptopa, bo na komputerze jeszcze muszę internet skonfigurować i stery powgrywać. Dzięki wielkie chłopaki za pomoc, pozdrawiam.

Temat do zamknięcia. :wink:

(Piotrkijak) #8

nonpix , widocznie to zależy, bo do Fujitsu Siemens Amilo PI2550 nie udało mi się skompletować sterowników do wszystkiego w związku z czym poddałem się i zostałem przy Viście, a raczej w sumie moja ciotka, bo to jej laptop. Bynajmniej i tak nadal twierdzę i zdania nie zmienię, że to jest głupota zmieniać system na gorszy, a złascza jak się zmienia oryginalny system za który się zapłaciło na pirata.

-- Dodane 30.03.2011 (Śr) 22:46 --

To nie jest żaden problem, wystarczy xp mode, albo vmware, virtualbox czy inna maszyna wirtualna z XP i problemu nie ma. Ja sam mam skaner Musteka, który ma drivery pod Viśtę, ale nie ma pod 7 i niestety niby Viśtowe łyka, ale nie działają przyciski na skanerze i nie rusza program do jego obsługi, tak więc zrobiłem tak jak napisałem wyżej - w moim wypadku Virtualbox+XP, wgrałem drivery i nadal mam użytek z skanera pomimo braku kompatybilności z 7.

(nonpix) #9

Jakbyś trafił w mój sprzęt ... u mnie na Fujitsu Siemens Amilo PI2550 Win 7 chodzi bez problemu ... co Ci nie chodzi?

Zainstaluj Win 7 (większość sterowników system zainstaluje sam) i napis co nie chce chodzić.