Problem z Dell Latitude D531 po aktualizacji BIOSU

Witam wszystkich miłośników komputerów:)

mam laptopa Dell Latitude D531 i mam z nim problem od kliku dni.

Poszukiwałem nowszych sterowników do karty graficznej ATI Radeon Xpress 1270. W tym celu wybrałem się na odpowiednią stronę dell-a i tam po podaniu Services Tag i wybraniu systemu WIN XP Home Edition bo taki posiadam wyświetliły się aplikacje do mojego laptopa. Nowszych sterowników karty graficznej nie znalazłem bo były tam te co już mam z roku 2007, natomiast znalazłem nowszą wersję BIOS-u A10 (wcześniej miałem wersje A08)i postanowiłem ją ściągnąć i zainstalować i tu pojawiły się problemy… nie wszystko złoto co się świeci.

Komputer nie był używany wiele godzin czasem nawet 1,5 dnia i momencie jak go włączam uruchamia się wentylator i dosyć mocno chodzi i po kilkunastu sekundach w momencie jak uruchamia się system nagle “pyk” i laptop się wyłącza! Jak gdybym korzystał z niego już wiele wiele godzin i się zagrzał a BIOS postanowił wyłączyć komputer, a to bzdura bo dopiero co włączyłem laptop. Dopiero za drugim lub trzecim razem uda mi się uruchomić komputer i niego korzystać. Albo jeszcze inna sytuacja uruchamiam komputer i za pierwszym razem system normalnie startuje i po ok.15-20 minutach mocno załącza się wentylator, obraz mignie kilka razy i “pyk” laptop się wyłącza! Próbowałem ponownie zainstalować wersje A08, ale pojawiają się błędy… myślę dlatego, że nie można cofnąć z nowszej wersji do starszej. Zadzwoniłem do dell-a bo laptop jest na 3-letniej gwarancji NBD (pozostało blisko rok jeszcze) a jeden bystry do mnie po 15minutach rozmowy, że ktoś przyjedzie po mojego laptopa i go zabiorą na wymianę płyty głównej, ale nie ma gwarancji, że problem zostanie rozwiązany a innych rozwiązań typu software nie jest mi w stanie zaproponować bo nie ma za to płacone i polecił szukać rozwiązania w internecie… i stąd ten wątek.

Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia z laptopami della, pomysły jak z tego wybrnąć to proszę o porady.

Z góry dziękuje.

margor10

Witaj.

Miałem to samo z HP. Z nowszym biosem miałem problemy z lapkiem. Wróciłem do oryginalnego i wszystko śmiga aż miło. U mnie wgrałem starszy bios bez problemu.

Jak wymienią płytę to i z biosem problemy się powinny skończyć :wink: Chcą Ci zabrać komputer? Raczej wg mnie powinni naprawić na miejscu. W firmie miałem 3 naprawy w trybie NBD, w tym jedna związana z wymianą płyty (nie działało gniazdko słuchawek…) i wszystko robili zawsze na miejscu.

witam, wydaje się, że problem jest rozwiązany od 2h śmigam na nowej wersji BIOS-u A07 którą bez problemu zainstalowałem. Oczywiście wyskoczył komunikat, że chcę zainstalować starszą wersje i że nie jest to zalecane, ale nie w tym problem. Chciałem się zapytać, bo próbowałem wgrać wersję BIOS-u A08 oraz A09 i obu tych przypadkach KIS 2011 wyświetlił mi komunikat o następującej treści “Ochrona pro aktywna Plik D53_A08(9).exe należący do grupy Niski poziom ograniczeń próbuje w ukryty sposób pobrać sterownik. Kaspersky Internet security nie będzie mógł kontrolować aktywnosci aplikacji po jego zainstalowaniu. Wykryto PDM. Suspicious driver installation”.

W zainstalowanej wersji A07 taki komunikat się nie pojawiał wiec o co tu chodzi? Dlaczego w starszej wersji jak instalowałem KIS 2011 nie zgłaszał czegoś takiego a wersji A08 oraz A09 pojawia się taki komunikat?

W końcu chodzi o BIOS wiec zrezygnowałem z instalacji obu tych wersji ze względów bezpieczeństwa a zainstalowałem A07 i narazie jest ok.

Dodane 27.08.2010 (Pt) 15:20

Problem nadal istnieje, mimo wersji BIOS A07 laptop nagle się wyłącza. Zrobiłem skanowanie Dell Diagnostic i okazało się ze mam popsuty sensor temperatury. Właśnie powiadomiłem o wszystkim Dell w e mailu do nich. Czekam na odpowiedz od nich.

O wszystkim poinformuje Was miłośników vortalu dobreprogramy.pl za kilka dni jakie zostały podjęte kroki.

Pozdrawiam.

Dodane 04.09.2010 (So) 21:39

witam ponownie,

tak jak obiecałem miałem napisać o rozwiązaniu mojego problemu. Otóż Dell postanowił wymienić w moim laptopie płytę główną oraz układ chłodzenia.

Był u mnie serwisant z Dell-a i na miejscu w domu rozkręcił laptop i wymienił te dwa układy.

Wszystkim dziękuje za odpowiedzi i zainteresowanie.

Pozdrawiam

margor10