Problem z demem Mafii 2, a mianowicie czarny ekran

Witam! Mam problem z którym męczę się, od kilu dobrych dni. A mianowicie, pobrałem przez steama demo Mafii 2. Pobrało się i zainstalowało, ale po uruchomieniu jest czarny ekran lub biały (jak jest biały, to zanika i wygląda jakby ekran LCD się przepalił), ale dźwięk jest. Nie wiem, co może być powodem. Mój komputer powinien uruchomić tę grę, ale jednak tak się nie dzieję. Konfiguracja:

Windows XP SP3

Intel Pentium D 820 2.8 GHz x2

1 GB RAM DDR2

Geforce 8500GT 512/128 GDDR3.

Instalowałem inne sterowniki do karty graficznej, direct, PhySX - czy coś takiego. Nic to nie dało. Proszę o pomoc.

P.S. GTA IV, NFS Shift, NFS Pro Street, Fifa 2010, CMR Dirt chodzą bez problemów.

Za słaba grafika bądź za mało pamięci ram

OMFG! Mój kolega gra na Intel Pentium 4 3.2 GHz, 1 GB RAM, Geforce 7300 GT na minimalnych i nie ma problemów żadnych…

Twoja karta właśnie jest gorsza od karty kolegi :slight_smile:

To akurat nie ma nic do rzeczy, bo użytkownikom forum o Mafii ta gra chodzi również na 8500GT. Nie szukałbym winy w sprzęcie, bo on uciągnie tą grę, nie ważne jak, ale uciągnie. Moim zdaniem jest to coś nie tak programowo :wink:

Czyli co masz na myśli ,że ktoś napiszę Ci tu patcha ?

Nie, miałem nadzieję, że mi tu ktoś pomoże, a jednak myliłem się. Proszę o zamkniecie tematu. Dziękuje, dobranoc.

Nie obrażaj się ,bo po tym wpisie co można było sobie pomyśleć.Zobacz w podgląd zdarzeń>aplikacja czy są jakieś zdarzenia/zawieszenie z Mafia 2,jak są przedstaw tu je.

Przepraszam, że tak naskoczyłem, ale jestem zdenerwowany… w podglądzie zdarzeń nie ma nic związanego z Mafią 2.

Ciężko będzie to ugryźć jednym słowem ,może faktycznie karta graficzna jest tu problemem ,bo minimum to ponoć GeForce 8600 ,piszesz że gościom chodzi na 8500 ale ogólnie konfiguracja konfiguracji nie równa.Zainstaluj najnowsze stery do k.graficznej/dźwiękowej ,zainstaluj najnowszy DirectX ,zainstaluj najnowszy PhysX.

Ok, wszystko wyjaśnione, gdyż pobrałem PhysX i działa normalnie, dziękuje za pomoc. Można zamknąć.

U mnie pojawia się tylko małe logo z trzema postaciami, zaraz znika i nic więcej się nie dzieje… Zainstalowałem najnowsze sterowniki kart graficznych (Intela i Nvidii), najnowszego PhysX i DirectX. Grę pobrałem trzy razy i za każdym razem jest to samo. Macie jakieś pomysły?

Sprzęt: Asus N61JV, Win7 32 bit.

Tzn które stery masz zainstalowane ?

kamil-5 , Zainstaluj grę i może uruchom ponownie ,po instalacji PhysX też uruchom system ponownie .

Zrobiłem wszystko jak mówisz, dalej nie działa.

Moje sterowniki:

Intel® HD Graphics

Wersja 8.15.10.2182

NVIDIA GeForce GT 325M

Wersja 8.17.12.5896

No i NVIDIA PhysX 9.10.0513

Próbowałem też uruchomić jako administrator, wyłączyłem antywirusa i zaporę.

To ten model z NVIDIA Optimus ,może to przez tą technologie …I stery jeszcze nie są dopracowane…?

Mam lapka wczoraj zakupionego i ten sam problem, mianowicie przy odpalaniu aplikacji 3d czarny ekran.

Rozwiazaniem tego problemu jest:

  1. instalacja directx [np webinstaler] mozna pobrac z tego portalu.

  2. instalacja NAJNOWSZYCH sterow nvidia.

problem rozwiazałam za pomocą jakiejś zagranicznej stronki.

nie chodzi tu o GRAFIKE czy brakujące pliki - CHODZI TYLKO ZEBY ZMIENIĆ ROZDZIELCZOŚĆ W GRZE.

powiem tylko ze działa tym co : MAJĄ CZARNY EKRAN i słyszą dzwięki w grze oraz MENU.

oto opis:

  1. włączasz gre - słyszysz głos LOGO INVIDIA - klikasz ESCAPE

  2. slychać filmik - klikasz ESCAPE

  3. czekasz chwilke - klikasz ESCAPE

4.POD ŻADNYM pozorem nie dotykaj myszki ( wszystko rób z klawiatury )

  1. kursorami ( góra dół lewo prawo )

  2. klikasz 3 razy kursor w DÓŁ i dajesz ENTER ( jesteś w opcjach )

  3. klikasz 2 razy w DÓŁ i dajesz ENTER ( jesteś w opcjach grafiki )

  4. klikasz 1 raz w DÓŁ i w LEWO na maksa ( aż nie bedzie słychać dzwięków )

  5. dajesz ESCAPE i powinienes już zobaczyć MENU gry

to na BANK DZIAŁA. przeszukałem internet 3 dni aż znalazłem - DZIELE SIĘ z Wami bo wiem ze to trudne a płaćić za ORYGINAŁ i nie móc grać to HAŃBA.

odpiszcie czy działa.

jak cos to służę pomocą

oto moje GG 9302011.

POZDRAWIAM