Problem z diodą - listwa zasilająca


(system) #1

Witam,

Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc postanowiłem tutaj... Mam pytanie czy zabezpieczenie przeciwprzepięciowe w mojej listwie zasilającej może być niesprawne gdy nie świeci dioda na załączniku (przepaliła się pewnie)? :slight_smile: Chodzi mi dokładnie o to czy ona jest niezbędna w tym mechaniźmie przeciwprzepięciowym.


(Technik Elektro) #2

lampka sygnalizuje doprowadzenie napięcia do złączy listwy, aczkolwiek mogła się przepalić...


(system) #3

a jak nie świeci to znaczy że mogą być przepięcia jakieś? to zn. ona nie zgasła całkiem ale chyba cały czas miga.


(Technik Elektro) #4

to znak, że listwa do wymiany :slight_smile: nie jest to duży koszt.


(Zbych ) #5

Przepalona lampka/dioda nie ma żadnego znaczenia w działaniu listwy i oprócz tego że nie świeci listwa jest sprawna i powinna spełniać swoje zadanie. może sobie migać bo zapewne zastosowano żarówke bez pręcika żarowego a elementem śwecącym jes gaz znadujący się między dwoma elekrodami , takie lampki po pewnym czasie użytkowania mają tendecje do takiego zachowania czyli migotania.


(JNJN) #6

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN


(system) #7

Dzisiaj chyba będę u znajomego w sklepie komputerowym więc zobaczę jakieś listwy i spytam się go o zdanie. Ale jakby co to u niego takie listwy za 20 zł są :smiley: Ale widzę zdania są podzielone, niektórzy uważają że jest do wymiany, a niektórzy że można na niej pracować dalej..


(Weekosz1) #8

Witam u mnie podobny przypadek, a zaczeło sie wczoraj punkt 5.00 automatyczne uruchomamianie sie kompa ( jak w filmie o duchach :shock: )


(xyzzyx) #9

antonioASNL--bez paniki :slight_smile: . W wyłącznikach najczęściej jako element sygnalizujący stosowane są neonówki a to że migają to u nich normalne. Poobserwuj neonówki w wyłącznikach oświetlenia, też b. często migają :slight_smile: . Pozdrawiam.


(system) #10

No masz rację, migają :slight_smile: Dzięki za wszystkie odpowiedzi, temat uważam za zamknięty :smiley: