Problem z diodą - listwa zasilająca

Witam,

Nie wiedziałem gdzie to umieścić więc postanowiłem tutaj… Mam pytanie czy zabezpieczenie przeciwprzepięciowe w mojej listwie zasilającej może być niesprawne gdy nie świeci dioda na załączniku (przepaliła się pewnie)? :slight_smile: Chodzi mi dokładnie o to czy ona jest niezbędna w tym mechaniźmie przeciwprzepięciowym.

lampka sygnalizuje doprowadzenie napięcia do złączy listwy, aczkolwiek mogła się przepalić…

a jak nie świeci to znaczy że mogą być przepięcia jakieś? to zn. ona nie zgasła całkiem ale chyba cały czas miga.

to znak, że listwa do wymiany :slight_smile: nie jest to duży koszt.

Przepalona lampka/dioda nie ma żadnego znaczenia w działaniu listwy i oprócz tego że nie świeci listwa jest sprawna i powinna spełniać swoje zadanie. może sobie migać bo zapewne zastosowano żarówke bez pręcika żarowego a elementem śwecącym jes gaz znadujący się między dwoma elekrodami , takie lampki po pewnym czasie użytkowania mają tendecje do takiego zachowania czyli migotania.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Dzisiaj chyba będę u znajomego w sklepie komputerowym więc zobaczę jakieś listwy i spytam się go o zdanie. Ale jakby co to u niego takie listwy za 20 zł są :smiley: Ale widzę zdania są podzielone, niektórzy uważają że jest do wymiany, a niektórzy że można na niej pracować dalej…

Witam u mnie podobny przypadek, a zaczeło sie wczoraj punkt 5.00 automatyczne uruchomamianie sie kompa ( jak w filmie o duchach :shock: )

antonioASNL–bez paniki :slight_smile: . W wyłącznikach najczęściej jako element sygnalizujący stosowane są neonówki a to że migają to u nich normalne. Poobserwuj neonówki w wyłącznikach oświetlenia, też b. często migają :slight_smile: . Pozdrawiam.

No masz rację, migają :slight_smile: Dzięki za wszystkie odpowiedzi, temat uważam za zamknięty :smiley: