Problem z Direct3d

Witam,

Mam problem z Directx a raczej z Direct3d…

Czy jest możliwe, żeby mój laptop nie obsługiwał direct 3d?

Zainstalowany mam directX 9.0c, przy uruchomieniu narzędzia diagnostycznego, w zakładce ekran, w uwagach wpisane jest:

“Funkcje modułu Direct3D są nieodstępne. Należy sprawdzić, czy jest to najnowsza wersji sterownika od producenta sprzętu.”

Przeinstalowałem wszystkie sterowniki i żadnej poprawy.

poniżej specyfikacja sprzętu:

Marka: Fujitsu-Siemens

Platforma: Centrino

Procesor: Intel Pentium 4 M-740 (Centrino Sonoma) L2 cache 2MB FSB 533Mhz

Prędkość procesora: 1700MHz

Dysk twardy: 80GB

Pamięć RAM: 512MB

Opis pamięci RAM: 512 DDR II, możliwość rozbudowy do 2 GB, dwa gniazda soDIMM

Karta graficzna: Intel Graphics Media Accelerator 900 do 128MB - zintegrowana

Typ karty graficznej: zintegrowana

Rodzina kart graficznych: Intel GMA 900

Cechy karty graficznej: Jednoczesna obsługa wyświetlacza LCD oraz monitora zewnętrznego, Obsługa Microsoft® DirectX 9.0, Sprzętowe dekodowanie MPEG-2 DVD

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

W dxdiag masz w zakładce ekran przy przyspieszenie direc3d napis włączone?

mam “wyłącz” ale jest nie dostępne…tak samo jak testuj moduł direct3d

Niestety - ale GMA 915 Mobile nie jest kompatybilny z DirectX 9.c - obsługa kończy się na DX 9.0.

mogę zatem w jakikolwiek sposób wrócić do wersji 9.0? I czy wtedy moja karta będzie obsługiwać direct 3d?

Dzięki za pomoc!

I co w związku z tym?

DirectX posiada kompatybilność wsteczną. Więc polecam posiadanie wersji jak najnowszej.

A zamiast martwić się o Direct3D - ja zatroszczyłbym się raczej o najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Najważniejsze - odpalasz jakaś gierkę: Działa w trybie 3D? Jeśli tak to przyciskami w DxDiag nie masz się co przejmować!

drumstick ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

W związku z tym, znane są w przyrodzie sytuacje, kiedy instalacja 9c jest - jakby to ująć - niekompletna. Konkretnie chodzi o nie_pamiętam_już_jakie_biblioteki - których zmiana powoduje wadliwe działanie sterownika kontrolera grafiki. Najczęściej dotyka to właśnie kart graficznych zintegrowanych (SiS, GMA, ATI X…). Jak słusznie zauważył phx84lbn - DX posiada kompatybilność wsteczną - w przeciwieństwie do sprzętu (sterownika) który nie oferuje kompatybilności “w przyszłość”. Stąd właśnie problem z “funkcjami modułu DirectX3d”.