Problem z Directem

Witam, jestem nowy na forum i mam problem.Liczę na odpowiedzi, Jak jest w tytule mam problemy z directX. Otóż zainstalowalem grę Fallout 3 tyle tylko że po rosyjsku i nie rozumialem za bardzo instalatora ale mniej wiecej wykonalem polecenia. Po zainstalowaniu chcąc uruchomić grę wystąpił błąd: brak pliku xlive.dll. przepraszamy za kłopoty. i gra nie dziala. Zainstalowalem directy z tejze plyty i rownież nic. Tyle tylko że dwie gry które mialem gothic 3 oraz call of duty 4 przestaly po tym poprawnie dzialac. Znaczy grafika sie niec zmnienila takze postanowilem wgrac inny direct ten przed instalacją fallouta z gry Mass effect. I co sie stało? gothic sie uruchomil bo pisalo zę brak pliku engine.dll. A więć zainstalowalem direct z waszej strony i nic. A w zasadzie jescze gorzej bo call of duty nie uruchomilo się. Potem zainstalowalem directa z wlasnie call of duty i tym razem gry dzialaly ale sie okropnie scinaly. Dodam ze ten sam problem z fallotem wystapil na innym komputerze z vistą. Co mam robić żeby to naprawic? Przeciez gothc 3 dzialal na directxie z mass effecta a potem juz nie. Co zrobilem źle? Proszę o szybką odpowiedź. Na koniec moze podam konfiguracje pc: geforce 8800 Gt, 2gb ram pro , procesor Intel pentium D 3.0(6.0), windows xp home edition service pack 3. Z góry dziekuje za pomoc

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Będą problemy to zainstaluj DirectX z listopada 2007 :

http://www.microsoft.com/downloads/deta … df977d17b8

Tak gry oginalne zreszta wiekszosc moich gier to oryginaly a wiec nigdy nie mialem zamulonego kompa piratami. Xman dzieki za porade i linki. A i mam pytanie bo przywrocilem system i na razie wszystko jest jak dawniej a directy nowe tak czy inaczej sciagne bo wydawalo mi sie ze przywrocenie to nie wroci tych bibliotek. A wiec czemu dziala znaczy nie zeby zle ale cos tu mi nie pasuje. A ten xlive.dll czy te directy ktore mi podales XMan to uzupelnia dane z tymi plikami?

Chwila szukania u wujka Google i proszę - http://peb.pl/problemy-techniczne/40851 … t-3-a.html

Z tematu wyczytałem, że XLive, to nie jest DirectX… z resztą w spisie plików w oknie diagnostycznym DirectX’a nie ma takiego pliku. Musisz po prostu zainstalować odpowiednią aplikację (nie wiem, czy to nie wina Microsoftu i ich systemu Games fo Windows (czyli coś a’la XboX Live)). W każdym razie przestudiuj temat.

Pozdrawiam