Problem z DirectX 9

Witam, ostatnio chciałem zagrać w grę Company of Heroes. Niestety po zainstalowaniu i włączeniu gry wyskakuje błąd:

problem


Próbowałem już zainstalować DirectX 9, ale nie zadziałało. Jestem w posiadaniu Windowsa 10.

Proszę o pomoc jeśli wiesz co robię nie tak :confused:

Pozdrawiam
Johnkarton

Cześć!
Czy ten temat nie rozwiązuje Twojego problemu?

Pozdrawiam, Direwolf!

A jak próbujesz zainstalować directx 9.29 redist?


Pobierasz na dysk. Wyodrębniasz do folderu - możesz utworzyć na pulpicie. W folderze znajdujesz DXSETUP.exe i uruchamiasz w trybie zgodności z windows 7. Czekasz do zakończenia synchronizacji i usuwasz pobranego directxa i folder z wyodrębnionym directxem - oto cała filozofia instalowania.

1 polubienie

Drogi Direwolf!
Na stronie którą podesłałeś są linki na angielskie poradniki. Czy w nich znajdę odpowiedź?

Pozdrawiam
Johnkarton

Bogdan_G
W jaki sposób mam to uruchomić w trybie zgodności z Windowsem 7?

Pozdrawiam
Johnkarton

Każdy plik exe, także DXSETUP.exe z prawokliku ma wybór “Właściwości”. Yam jest zakladka zgodność i do zaznaczenia okienko. Wtedy można wybrać zgodność z windows 8, czy z windows 7. Potem zastosuj i OK. Powinno być dobrze.

Kolega chyba nie przeczytał podlinkowanego tematu, gdyż odpowiedź znajduje się w drugim poście.
Autor napisał, że problem rozwiązał poprzez instalację wszystkich łatek do gry.

Direwolf, skąd mam wziąć te uaktualnienia i patche?

Cześć!
Patche do pobrania są (z reguły) na stronie producenta gry (choć w tym przypadku nie widzę).
Na poniższej stronie znajdują się jakieś patche - sprawdź, czy pasują do Twojej wersji gry
http://www.gry-online.pl/gra.asp?ID=5168

Pozdrawiam, Direwolf!

Direwolf!
Zacząłem pobieranie wszystkich modyfikacji, czy to o nie chodziło?

Pozdrawiam
Johnkarton

Miałeś pobrać patche do gry, nie modyfikacje. Przykład:
:black_medium_small_square:Company of Heroes: Kompania Braci - patch v.1.71 – v.2.101 ENG - 1790 MB

1 polubienie

ok, więc patch najnowszy?

Nie posiadam ww. gry więc sprawdź sam.

1 polubienie

Zainstalowałem patch 1.71- 2.101 i gra nadal nie działa…

To może od początku:

  1. Masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej ?
  2. Podaj specyfikację sprzetu.
  3. Gra oryginalna ?

Nie znam się ale coś znalazłem :confused:

  1. mam AMD readon™ R5 M330 oraz Intel® HD Graphics Family.
  2. Wersja Windows 10 Home
    Wersja 1703
    procesor Intel® Core™ I3-4005U CPU @ 1.70GHz
    pamięć RAM 4GB
    3.Gra jak najbardziej oryginalna z płyty.

Jeśli masz wersję sprzed 2013 roku (pudełkową) to nie dziwię się że Ci nie działa na Win10. Ta wersja nie jest kompatybilna z nową wersją systemu operacyjnego. Wiem że wersja na platformie Steam działa bez zarzutów.

czyli nie ma szans na pogranie?

Raczej odpada. Sporo osób ma z tym problem. Podstawkę możesz za grosze na Steam wypaczyć :slight_smile:

Ok, Dzięki za pomoc