Problem z DirectX 9

Witam mam problem z pewną grą o nazwie Starbound (kupiłem). Ogólnie spełniam wymagania (2.30 GHz 100MHz Ram 6GB) ale jest tam jescze napisane że karta musi być kompatybilna z directx 9. Mam na kompie directa bodajże 12 i czytałem że to działa też w tył i nie powinno być problemu a mimo to kiedy odpalam grę ta okropnie się zacina. Co jest źle? Próbowałem odpalać jako administrator, ze zgodnością starszego systemu, robiłem spójność plików ze steama, instalowałem sterowniki.

No to na ślepo, może trzeba doinstalować ręcznie:

https://download.microsoft.com/download/8/4/A/84A35BF1-DAFE-4AE8-82AF-AD2AE20B6B14/directx_Jun2010_redist.exe

  1. Po pobraniu uruchamiasz.

  2. Program rozpakuje DirectX 9 do jakiegoś katalogu - najlepiej sobie wskaż “moje” Dokumenty i dopisz “directx”.

  3. Potem otwierasz te swoje “moje” Dokumenty i w nim utworzony folder “directx”.

  4. Z folderu uruchamiasz plik “DXSETUP” i rozpoczynasz właściwą instalacje pakietu.

  5. Gra może wtedy się ożywi, możesz przed uruchomieniem gry zrestartować Windows 10 z “uruchom ponownie”


Nie pomoże to trzeba szukać dalej - może startuje z Integry, bo źle podpiąłeś monitor?

2 polubienia

Dzięki widać znaczne polepsze choć idealnie nie jest to jestem zadowolony bo od tygodnia się z tym męczę