Problem z DirectX - brak d3dx9_43.dll


(Linkinparkkrotek) #1

Witam, mam problem. Z racji problemów z usunięciem wirusa, zdecydowałem się na format dysku i wgranie systemu całego na nowo. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, DirectX którego miałem wcześniej i działało bez problemu, lecz przy uruchamianiu gier wyskakuje mi komunikat o braku d3dx9_43.dll


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(pocolog) #3

Czy pobierałeś DirectX z oficjalnej strony MS?

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/diagnosing-basic-problems-with-directx :

Wersja programu DirectX wymagana przez aplikację lub grę.

Niektóre aplikacje i gry wymagają programu DirectX 9. Jednak system Windows 7 jest instalowany z nowszą wersją programu DirectX. Po zainstalowaniu aplikacji lub gry, które wymagają programu DirectX 9, może zostać wyświetlony komunikat o błędzie, na przykład: „Nie można uruchomić programu z powodu braku pliku d3dx9_35.dll na komputerze. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj ponownie zainstalować program”. Ostatnie dwie cyfry w nazwie pliku mogą być inne. Jeśli po ponownym zainstalowaniu aplikacji lub gry zostanie wyświetlony ten sam komunikat o błędzie, należy przejść do strony Instalator internetowy pakietów DirectX End-User Runtime w sieci Web i postępować zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować program DirectX 9 oraz pobrać aktualizacje programu DirectX 9 i poprzednich wersji programu DirectX.

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35


(Linkinparkkrotek) #4

 

Tak, miałem już wcześniej pobrany, dokładniej  DirectX 9.0c Poprzednimi razy nie było problemu. Wpisując w menu start to polecenie dxdiag nic nie wyszukuje, nic nie uruchamia. Sprawdzę  ten internetowy instalator jeszcze i dam znać. 

 

 

 

Próbuje wykonać instalację z pomocą tego internetowego instalatora, również wywala błąd:

 

DirectX.loghttp://wklej.org/id/1622636/

DXError.loghttp://wklej.org/id/1622639/

 

 

udało się odpalić dxdiag: log http://wklej.org/id/1622690/


(Bogdan_G) #5

Na portalu DP masz ostatnią aktualizację directx 9c. To directx 9.29 redistributable instalator offline 95MB. W nim nie brakuje żadnej biblioteki dll. Mam też direct 9.29 redist w win 7 x64, jak i na XP w takiej lokalizacji plik  d3dx9_43.dll - C/Windows/System32/


(Linkinparkkrotek) #6

Wypróbowałem ten z DP, dalej to samo. Po ręcznym wgraniu do /system32/ bez zmian, po wrzuceniu do /system/ wyskakuje błąd: “Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.


(Bogdan_G) #7

Czekaj - jak wrzucasz? Co znaczy normalnie instalujesz? Pobiera sie do folderu choćby na pulpicie. Wypakowuje w folderze i uruchamia

instalator DXSETUP.exe. Potwierdzasz licencje. Po informacji, że biblioteki zostały zsynchronizowane w systemie, usuwa sie folder z pobranym directxem.


(Linkinparkkrotek) #8

Wszystko tak jak piszesz, poprzez instalator, kolejno, zaczyna instalować, pasek postępu idzie do przodu, kolejne biblioteki przeskakują, a w pewnym momencie pasek zapełnia się na maxa i wyskakuje komunikat o błędzie z wpisem od wygenerowanych logach. Żaden instalator który sprawdzałem nie zadziałał i za każdym razem dokładnie tak samo to wygląda. Folder z pobranym directx zostaje tak jak go wypakowałem. 

 


(Linkinparkkrotek) #9

Ma ktoś jakiś pomysł na to? Żaden wypróbowany DirectX nie daje się zainstalować.


(pocolog) #10

Pokaż jaki błąd wyrzuca instalator, pokaż te logi


(Linkinparkkrotek) #11

Błądhttp://i.imgur.com/x6hlMxG.jpg

Logi

DirectX.loghttp://wklej.org/id/1627714/

DXError.loghttp://wklej.org/id/1627716/

dxdiag loghttp://wklej.org/id/1627717/


(pocolog) #12

Jaki masz włączony program antywirusowy? Spróbuj go wyłączyć i rozpocząć instalacje - oczywiście z uprawnieniami administratora.

Zainstaluj najnowsze sterowniki grafiki.


(Linkinparkkrotek) #13

Sterowniki graficznej najnowsze, Kaspersky Anti-Virus 2015. Wyłączyłem, cały proces przebiegł bezproblemowo. Wielkie dzięki za pomoc, za nic nie wpadłbym że to antyvirus blokuje. ;-) 


(pocolog) #14

Kaspersky bywa często przewrażliwiony :wink: Pozdrawiam