Problem z Directx, niemożność instalacji

Witam. Mam pewien problem, otóż raz podczas uruchamiania systemu zacina się cały system. Problem znika na pewien czas po reinstalacji sterów do karty graficznej. No i po tym usunąłem DirectX programem DirectX DirectX Eradicator 2.0, no i tu pojawia się problem. Otóż jak chcę jeszcze raz zainstalować DirectX 9.0c wyskakuje błąd obrazek: directxoo6.th.gif

No i nic dalej nie można robić. To jest dla mnie dość ważne, bo bez DirectX nie można grać w większość gier. Stery karty graficznej są aktualne 169.21.

Karta graficzna: nVidia GeForce 7600 GS

Jaki masz system ?

Inne sterowniki NVIDI są do XP-ka a inne na Vistę.

Mam XP-ka SP2 zainstalowałem również te same sterowniki i nie mam z nimi problemów - są super.

Do tego zainstalowałem ze strony producenta zgodnie z moją płytą nowszy sterownik do chipsetu płyty głównej.

Ważna jest również prawidłowa instalacja sterowników :

viewtopic.php?t=76390&highlight=sterownik%F3w-

Jeżeli masz Vistę to mogłeś mieć DirectX 10 ?

Inny system to zainstaluj DirectX 9.0 c wg. tego tematu :

viewtopic.php?f=7&t=213229

System mam XP, już ściągam tego Drive Cleaner i zobaczy się.

EDIT: Ze sterownikami karty już jest w porządku, ale nadal wyskakuje ten sam błąd podczas instalacji DirectX.

Ja robię od dawna inaczej niż w temacie - może jak zrobisz w ten sposób to się zainstalują :

PPM na folder DirectX w C:\Program Files i usuń / tak zawsze mam, jeżeli masz inaczej to odinstaluj po swojemu /.

Następnie czyszczę CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.05.555

Najpierw u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Pobieram DirectX :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tributable

Rozpakowuję do nowo utworzonego folderu w C:\Program Files pod nazwą ,DirectX" a następnie instaluję z instalki ,DXSETUP" która znajduje się w tym folderze.

Zawsze działa bez problemów… :slight_smile:

mawej , błąd przy instalacji bibliotek DirectX z marca 2008, który dopadł i Ciebie zauważyłem już na kilku komputerach.

Zainstaluj biblioteki DirectX 9.0c z listopada 2007. Nie powinno być problemu przy ich instalacji.

Aktualnie rozważam, aby przeinstalować SP2, ale nie wiem czy to coś da.

Włóż płytkę ,Windows XP SP2" do napędu CD/DVD i instaluj DirectX.

Często tak bywa że wtedy komputer sam wyszuka odpowiednie pliki.

Problem rozwiązałem formatując :mrgreen: wiem, że były sposoby na to, ale nie chciało mi się jednak męczyć