Problem z DirectX/WDM/Kartą muzyczną i coś więcej

Witam serdecznie mam mały problem, myślę że jedno wynika z drugiego. Momentami, bardzo przycinają mi dźwięki np. słucham muzyki, nie robię nic konkretnego i nagle dźwięk zaczyna się prażyć/przycinać/zwalniać. Przez chwilę brzmi to jak przelatujący samolot odrzutowy po niebie.

Bardzo często jest tak, że gdy mocno zacina się, to zrywa mi połączenie z internetem.Nie wiem czy dźwięk wtedy przerywa z powodu internetu czy na odwrót prawdę mówiąc, bo jest różnie… Oprócz przycinania dzwięku zacina się obraz, kursor zamiast przewijać się przez pulpit przeskakuje. Problem pojawił się jakiś czas temu, ostatnio się nasila.

Dziś chciałem pomixować na Virtual DJ,włączam program i nagle wywala Error : Error in the sound driver (DirectX/WDM).Sprawdzam w menadżerze urządzeń czy coś nie tak ze sterownikami czy samym urządzeniem. Żadnych znaków zapytania itd…

Specyfikacje :

Windows 7 Ultimate 32 bit.

Płyta Główna Gigabyte GA-MA7770T-UD3

Procesor AMD Athlon II X3 425 , 2.70 GHz

RAM : 4,00 GB

Co do zakładki w menadżerze - kontrolery dzwięku, wideo i gier mam dwie pozycje, a mam przecież jedną kartę…

A oto one :

AMD High Definition Audio Device

Realtek High Definition Audio

Karty sieciowe

Karta Realtek RTL8168§ Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) - nie wiem co to

Speed Touch Ethernet Adapter #2 - modem

Speed Touch Eth

Komputer defragmentowany raz na dwa tygodnie najbidniej, wolny od wirusów (skany z COMODO)

Co polecanie zrobić w tej sytuacji, jak zaradzić temu przycinaniu?Jak sądzicie czy to wina sterowników, czy może nawala hardware?Może coś z prockiem nie tak…

Czy ktoś będzie na tyle odważny i się podejmie ?

Odinstaluj sterowniki od karty muzycznej jeśli użyłeś od producenta i użyć standardowych od windowsa 7, a jak tak masz to na odwrót…

Karta Realtek RTL8168§ Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) --> to jest karta sieciowa prawdopodobnie zintegrowana na płycie głównej.

Odinstalowałem wszystko z zakładki kontrolery dźwięku, wideo i gier, odinstalowałem sterowniki co się dało. Zainstalowałem potem z instalatora realtek sterowniki do karty, nic się nie zmieniło. Zrobiłem na drugi sposób, że odinstalowałem wszystko i uruchomiłem komputer ponownie żeby Windows mógł sobie dograć sterowniki, dograł- nic się nie zmieniło.

Teraz odpaliłem web instalator od DirectX, żeby nie wiem przeinstalował DirectX, ale on twierdzi, że to już najnowsza wersja więc na siłę tego nie zainstaluję.

Gdzieś czytałem, że plik dwm.exe odpowiedzialny za aero w w7 obciążał kompa strasznie, u mnie to raczej nie przejdzie 4 giga ramu i winamp przycinający kiedy tylko klikam połącz z internetem to coś nie tak… Rozumiem kiedy miałbym 512 mb, ale nie 4 giga.Oprócz tego na próbę wyłączyłem wszystkie bajery wizualne, wygląd jak Windows 98, ale nic się nie zmieniło.

Wklejałem log do hijackthis, nic nie znalazł, comodo, malwarebytes tez nie. Dla jv16 : bieżący stan systemu 97%, stan rejestru 94%.

Help :frowning:

Instalowałeś jakieś kodeki ? jeśli tak to odinstaluj i reset…

Odinstalowalem wszystkie k-lite, allplayera…

Może to jakaś wina sprzętowa? Szkoda mi stawiać winde na nowo…

A karta muzyczna jest zintegrowana ? bo coś twojego modelu płyty nie mogę znaleźć coś nie tak w symbolach jest

Proponowałbym zainstalować sterowniki od płyty głównej, takie jak chipsetu itp.

Symbole są okej, spisałem z ppm/moj komputer - właściwośći

GA-MA77OT-UD3 ultra durable 3 motherboard

Muzyczna raczej zintegrowana bo nie mam żadnej płty dodatkowej oprocz od grafiki radeona i tej od chipsetu gigabyte.

Dodane 23.12.2010 (Cz) 0:36

TZN właściwości/Mój komputer przekłamują o jedną 7.

Więc jak jest?

GA-MA77OT-UD3 ultra durable 3 motherboard

Dodane 23.12.2010 (Cz) 0:42

Czyli zintegrowana : Karta dźwiękowa 8-kanałowa, Realtek ALC888

Dodane 23.12.2010 (Cz) 0:45

http://www.arest.pl/produkt/Plyty-glown … -Ex-S-AM3/

Zainstaluj ten sterownik zaleznie od wersji twojej płyty głównej

-Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition)

-AMD SATA AHCI Driver

-AMD AMD Chipset Driver (include chipset\sata raid driver)

Dodane 23.12.2010 (Cz) 0:58

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … os=win7_32 przejdź do odpowiedniej wersji

Odinstalowałem tego realteka którego miałem teraz tzn z menadzera urządzeń, zainstalowalem sterowniki z płyty głównej.

Uruchamiam ponownie i problem z driverem.

Teraz mam w zakładce - kontrolery dzwięku, wideo i gier coś takiego

ATI HDMI Audio, plus jest jedno urządzenie ze znakiem zapytania czyli ten realtek pewnie…

Odinstalować to co zainstalowałem i brać te Azalia itd?

Zainstaluj te zaleznie od wersji twojej płyty głównej

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … os=win7_32

A to ATI HDMI Audio, wygląda na to ze masz kartę graficzną ATI z HDMI (chyba)

To nieznane urządzenie, z myślnikiem w menadzerze podpisane jest jako - urządzenie audio na magistrali zgodnej ze standardem High Definition Audio.Dla niego pasują stery z płyty cd gigabyte. Zaraz zobacze co to da, a za 5 min ogarnę to Azalia jeśli nic się nie zmieni.

Dodane 23.12.2010 (Cz) 1:06

Ja mam kartę graficzną ATI Radeon Hd 488 Series, ale co ma wspólnego dla windowsa graficzna z audio ?

Już ściągam te stery, które polecasz.

Dodane 23.12.2010 (Cz) 1:07

Po doinstalowaniu sterów z płytki Cd mam w zakladce menardzera:

ATI HDMI Audio oraz

Realtek High Definition Audio

Dodane 23.12.2010 (Cz) 1:12

Doinstalowane z płytki drajwery za bardzo nie pomogły, mam odinstalować wszystko uruchomić ponownie komputer i przejść do trybu awaryjnego i w nim instalować sterowniki ze strony gigabyte?

Uruchom wiersz poleceń i wpisz systeminfo następnie napisz jaką masz wersję biosu oraz datę biosu ?

Wszystko sobie miga, staje na Trwa ładowanie informacji o karcie sieciowej… następnie okno zamyka się po 30 s.

Dziwna sprawa ze okno się zamyka?? To musisz przewinąć do góry i tam jest po kolei i jest coś takiego jak Wersja systemu BIOS a obok jest wersja i i data

Wszedłem przez CMD < systeminfo i odłączyłem internet, .

Co do BIOSu - Award Software International 2010-04-09

Dodane 23.12.2010 (Cz) 1:29

Okno zamykało się przed pokazaniem wyników, karta sieciowa, która jest w użyciu nie pozwalała jakoś się przetwarzać przez komendę systeminfo najwidoczniej.

a wersja ? FG, lub FJ lub coś innego

Wersja systemu BIOS : Award Software International, Inc. F3 , 2010-04-09 .

28im7g9.jpg

Wydaje mi się ze może pomóc update biosu.