Problem z Directx

(Tom Koz 15) #1

Mam taki problem: coś mi się zwaliło i pewna gra nie czyta mi directx , a mam wersje 9.0c. Próbowałem różnych sposobów ale żaden jeszcze nie zadziałał. Ktoś zna jakiś sposób(ale inny niż formatowanie)??

(bartus2003) #2

Jaka gra, czemu nie czyta wg ciebie??

jak błąd występuje??

(old@school) #3

Może tak byc że gra nie działa na directX9 a działa na Dx8. Do wersji 8 można powrócić używając programu Directx Uninstaller.

Program znajdziesz na googlach

(Emilmlo) #4

Directx 9 posiada w sobie Directx 8 jeśli on posiada Windows XP SP2 to już chyba nie da się powrócić do Dx8.

(bartus2003) #5

raczej w nowszych directach nie ma roblemow z obslugą wersji 8

(old@school) #6

Mi kilka gier nie chce działać na direct9 i aby się nimi cieszyć muszę wrócić do 8.

(Tom Koz 15) #7

To znaczy to jest akurat World of Warcraft, więc wymaga directx 9.0 i jak włączam to wyskakuje mi, że WoW nie mógł rozpocząć akceleratora 3D. I prosi żebym sprawdził czy mam zainstalowany direct9.0c lub czy mam updatowane drivery video

(Joan Sunshine) #8

No a grafa jaka? I stery?

(Tom Koz 15) #9

ATI radeon 9700, ale wcześniej działał, teraz tak nagle siem pojawiło, nie wiem wogóle co się z kompem dzieje...

(bartus2003) #10

Próbowałeś przeinstalowywać stery??

(Dita Laska) #11

Mam problem... gdyż zainstalowałam bez problemu directX'a a jak próbuje uruchonić gre the sims2 to pokazuje mi się ikonka ze musze zainstalować directX gdyż nie odpale... i nie wiem co mam robić !!

(bartus2003) #12

No to jak ci się pokazuje taka informacja to go zainstaluj :o

(Monczkin) #13

Nazwij temat konkretnie.

(dean999) #14

Przecież napisał że zainstalował bez problemu directa :o

(boger) #15

dita18 i kazok a moze musicie zainstalwac dx tego zaktualizowanego DirectX 9 Runtimes (April 2007) Redistributable :

albo web installer:

(Dita Laska) #16

no ale zainstalowałam i nie idzie... nie wiem co mam robić... :cry: