Problem z DirectX

Nie mogę zainstalować directX a tego wqymaga gierka, przy każdej próbie wywala monit " interfejs nie skopiował pliku".

Prbowałem różnych wersji i z każdą to samo

Przywróciłem dx8,1 i na niego chciałem zainstalować 9.0c ale znów bez rezultatów pozytywnych

Co robić? bo już mnie krew zalewa :evil:

Jak przywróciłeś,jaki masz system.

Z uruchom komenda dxdiag i zobacz jaki faktycznie jest directX i zrób testy.

przywróciłem programem happy directx uninstaller

poprzednio wskazywał na dx 8.1., teraz chyba w ogóle go nie ma albo się rozawlił, bo nie może znaleźć biblioteki dxdiagn.dll

Mam Win XP sp1

końcówka loga instalacyjnego

11/29/05 11:10:43: dsetup32: Installation of 'C:\WINDOWS\System32\DirectX\DX13.tmp\dxntunp.inf - [WINXP_INSTALL]' succeeded

11/29/05 11:10:43: dsetup32: Installation of 'C:\WINDOWS\System32\DirectX\DX13.tmp\dxver.inf - [DefaultInstall]' succeeded

11/29/05 11:10:43: dsetup32: Installation of 'C:\WINDOWS\System32\DirectX\DX13.tmp\dpvoice.inf - [DefaultInstall]' succeeded

11/29/05 11:10:43: dsetup32: Installation of 'C:\WINDOWS\System32\DirectX\DX13.tmp\dmusic.inf - [DefaultInstall]' succeeded

11/29/05 11:10:44: dsetup32: ExecuteInf(): Unable to install C:\WINDOWS\System32\DirectX\DX13.tmp\dsound.inf - [DefaultInstall], error = 5

11/29/05 11:10:44: dsetup32: InstallDirectXInfsFromInfSection(): ERROR: Installation of 'C:\WINDOWS\System32\DirectX\DX13.tmp\dsound.inf - [DefaultInstall]' failed

11/29/05 11:10:44: dsetup32: SetupForDirectX: Restoring Backups

11/29/05 11:10:45: dsetup32: Installation ended with value -5 = File not copied

11/29/05 11:10:46: DXSetup: WM_APP_ENDINSTALL

11/29/05 11:10:46: DXSetup: ~CDXWSetup()

Spróbuj najpierw tak.

Z uruchom komenda chkdsk /f i później sfc /scannow ,po chkdsk i sfc spacja,włóż płytę z XP z SP1 do napędu, po wszystkim restart kompa.

Teraz spróbuj instalacji directaX 9.0c.

sfc /scannow - nie widzi mi płyty - chce właściwego cd,a to z tego była instalka co wkładam

To zostaje naprawa istniejacej instalacji XP po zabootowaniu kompa z płyty XP i naprawa R systemu.

Wszystko zostanie tylko nadpisze się system,ewentualnie trzeba wgrać nowe WMP i niektóre sterowniki urządzeń oraz poprawki systemowe.

Dla pewności zgraj ważne dane.

UPDATE

Nie ma żadnej dodatkowej komendy.

Bootujesz kompa z płyty CD z XP z SP1 i robisz wszystko jak do nowej instalacji XP,zaklepujesz licencję F8 i instalator znajdzie zainstalowany system XP na partycji i dajesz opcje jej naprawy R - czytaj komunikaty instalatora.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

ok. zrobiłem tak i ciągle to samo się dzieje :frowning:

Niestety deinstalacja directaX nieraz tak się kończy.

Świeży system.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Ale spróbuj to.

Panel sterowania - narzędzia administracyjne - usługi i usługi kryptograficzne zobacz czy ma status uruchomiony i automatyczny,jeśli jest inaczej PPM na usłudze - właściwości i tryb uruchamiania i zmień na automatyczny.OK i restart kompa i zobacz czy zmiana nastąpiła.

Ściągnij z innego żródła najpierw directaX 9.0 i zainstaluj,a później dopiero 9.0 c.

Spróbuj zainstalować SP2.

Z uruchom dxdiag i sprawdź wszystko.

świeżutki system i wszystko gra, niestety wszystko inne zawiodło. JNJN dzięki za cierpliwość i pomoc