Problem z DirecX (?) - Braki tekstur w grach

Pochwalony :wink: Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, nie do końca jestem pewny czy dobry dział :slight_smile: Otóż mam problem, chyba z DirectX. Mianowicie na grze uruchomionej poprzez DirectX wyskakują punkty z brakiem tekstury:

https://dl.dropbox.com/u/31650506/game% … -17-71.jpg

Na OpenGL takie cuś nie wyskakuje.

Wersja DirectX: 11

System: Win7 64bit

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html

Instalowałem.

Zreinstaluj grę, wcześniej jednak zapisz stan gry (skopiuj save’y na pulpit)

Profilaktycznie przeinstaluj sterowniki graficzne.

Może to też być błąd w kodzie gry.

Pamiętam że kiedyś w stare gierce Midtown Madness 2 też miałem podobne objawy aż wyszedł patch który naprawiał błąd w grze i problem zniknął.

TO nie tylko w tej grze się pojawia, ale też w takiej grze OMSI, o dziwo w GTA IV nic takiego nie ma.

Reinstalowane

Dodam, ze format za bardzo nie wchodzi w grę.

Mr_Mc_Fleeper , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Takie błędy pojawiają się często gdy za mocno podkręci się pamięć na karcie graficznej, lub pamięć zostanie uszkodzona, w drugim przypadku z czasem będzie coraz gorzej, a jedynym sposobem naprawy tych błędów jest wymiana karty na sprawną.

Polecałbym jednak najpierw przetestować czy problemy nie wynikają z kiepskiego sterownika, jeżeli po sprawdzeniu kilku różnych wersji sterowników (starszych, nowszych) artefakty dalej występują to problem niestety jest sprzętowy.