Problem z DMA CRC na dysku w laptopie

Witam, od pewnego czasu mój laptop (Asus) zaczął się ślimaczyć. Zaniepokojony tym faktem postanowiłem przeprowadzić szereg testów diagnostycznych i okazało się że mam problem z dyskiem twardym WDC WD5000BPVT (500GB). Program HD Tune Pro (trial) poinformował mnie że Ultra DMA CRC Error Count o wartościach:

Current: 200

Worst: 1

Threshold: 0

Data: 19664

Status: warning

Moje pytanie jest następujące: jak naprawić ten błąd?

Pozdrawiam, Kamelowaty.

===EDYTOWANE===

Pojawił się kolejny błąd a mianowicie: G-sense Error Rate o wartościach:

Current: 1

Worst: 1

Threshold: 50

Data: 135

Status: fail

Jednak po chwili znów zmienił status na “ok”.

Dodane 07.01.2013 (Pn) 22:01

G-sense Error Rate powstał na skutek wstrząsów.

Podejrzewam w takim razie że jest to uszkodzona elektronika dysku twardego, chociaż pewny nie jestem. Pisząc to sugeruje się nagłą zmianą wartości G-sense Error Rate, chociaż mogę się mylić.

===EDYTOWANE===

Skoro G-sense Error Rate powstał na wskutek wstrząsów, to powiem szczerze i jestem zakłopotany. Sprawdzę jeszcze działanie komputera na innym dysku twardym, również WD.

Dodane 07.01.2013 (Pn) 22:25

Po analizie mogę wykluczyć:

> uszkodzoną wstęgę

> zasilacz

> uszkodzoną elektronikę płyty głównej

Już tłumaczę dlaczego. Uruchomiłem laptopa z innym dyskiem, co prawda starym po przejściach i wyskoczył mi następujący błąd:

Hard Disk:S.M.A.R.T. status Bad, etc. Ale mniejsza o ten dysk. To dowodzi chyba temu że powyżej wymienione części są sprawne, a uszkodzona jest elektronika dysku. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić. A wracając do dysku to… pozostaje tylko jego wymiana czy opłaca się bawić w jego serwisowanie?

Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?