Problem z DNS - Pentagram cerberus p6363

Witam wszystkich.

Kupiłem ostatnimi czasy router “Pentagram cerberus p6363”, skonfigurowałem ( wydaję mi się, że poprawnie- już pewną ilość routerów skonfigurowałem i nigdy nie było z nimi kłopotów ) i mam pewien problem.

Komputer podłączony do routera pokazuje połączenie do Internetu, pingując różne serwisy też nie tracę pakietów - problem pojawia się dopiero po uruchomieniu przeglądarki. Otwiera się średnio jedna na trzy strony, często muszę kilkukrotnie odświeżać stronę, żeby w końcu “zaskoczyła”. Na przemian dostaję komunikaty z google chrome:

“Ups! Przeglądarka Google Chrome nie znalazła strony www.xxx.pl

“Nie można znaleźć serwera www.xxx.pl, ponieważ nie powiodło się wyszukiwanie DNS.”

DNSy mam wpisane w ustawienia routera(googlowe - “8.8.8.8”), próowałem też w komputerze ustawić statycznie OpenDNS(208.67.222.222) ale to też nie przyniosło rezultatu.

Macie może jakiś pomysł czego mogę jeszcze spróbować? Jest to dość irytująca sytuacja.

Pozdrawiam,

Oskar.

Spróbuj wpisać DNS neostrady http://www.orange.pl/kid,4002234817,id, … ticle.html i neti w zależności skąd masz internet.

A zaznaczenie automatycznych pobieranie adresów DNS nie działa?

Zapomniałem dodać - Internet mam od osiedlowego dostawcy ( http://tkchopin.pl/ ), na automatycznie przydzielanych adresach dns też nie działa tak jak powinno.

Walczę już z tym kilka dni i dochodzę do wniosku, że to chyba ten Pentagram jakiś felerny, już go 2 razy reklamowałem. Pierwszym razem po otworzeniu pudełka okazało się, że ma pęknięte wszystkie antenki (nie wiem jak im się to udało), drugim razem nie dało się wejść do ustawień routera. Dostałem nowy model, myślałem, że będzie dobrze a tu znowu kicha.

Poprzednio miałem Linksysa i przez długi czas działał bardzo dobrze.

A na jakimś innym routerze działa?

Próbowałeś resetować router do ustawień fabrycznych? Po konfiguracji routera nie jest wymagane ponowne jego uruchomienie w celu przeładowania ustawień? Próbowałeś wyczyścić bufor DNS w systemie poleceniem?

ipconfig /flushdns

Sprawdzałeś zawartość pliku host czy nie masz tam jakichś własnych ustawień, które mogą powodować problem?

Dokładnie, bo tego nie napisałeś.

Dokładny model linksysa to wrv200, jak podłączę ten router to Internet działa bezproblemowo.

Już zapakowałem router w pudełko, raczej jestem przekonany, że to coś nie tak z routerem. Próbowałem go już resetować(do fabrycznych ustawień), konfigurowałem kilkukrotnie i podłączałem się pod niego kilkoma urządzeniami - na każdym telefonie/laptopie występuje ten sam problem.

W każdym razie dziękuję za pomoc - dam jeszcze znać jak router wróci z naprawy gwarancyjnej :slight_smile:

Dodane 29.04.2013 (Pn) 15:54

O dziwo wymienili mi router na nowy od ręki w sklepie - teraz skonfigurowałem i w końcu działa tak, jak powinien.

3 reklamacje przyniosły rezultat :wink:

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Oskar.