Problem z dns'ami

Posiadam dwie domeny (jedna w nazwa.pl, druga w home.pl) i od półtora miesiąca (czyli od zmiany serwera na nowy) część osób (w tym ja) ma problemy z wejściem na te dwie strony. Dokładnie, to wygląda to tak: raz na parę godzin, bądź dni następuje jakby zmiana i tą część osób przekierowuje na jeden z dwóch serwerów, albo na nowy, albo na stary. Pisałem do boku nazwa.pl, home.pl i hostingu i albo odsyłają do siebie wzajemnie, albo karzą czekać, albo mówią żebym skontaktował się z dostawcą internetu, co raczej nie bardzo ma sens, bo z tego co wiem, to problem występuje u osób, którzy mają internet od tp i chello, a nie wiadomo, czy nie u kogoś jeszcze.

Co mam zrobić? Powiedzieli, żebym czekał, no to czekałem, minęło 1,5 miesiąca i nic nie wskazuje na to, że zaraz wszystko będzie w porządku. Czyli ile mam jeszcze czekać? Doradźcie coś, bo ja już nie wiem co robić i do kogo się zgłosić ;/ …

Naturalnie DNS’y zmieniłeś w opcjach domeny skoro zmieniłeś serwer?

Podaj adresy tych stron.

ps. Nie masz czasami pierwszy DNS z jednego serwera a drugi DNS z drugiego serwera wpisany w opcjach domeny?

Nie, wszystko jest dobrze ustawione, sprawdzali to też pracownicy nazwa.pl i home.pl.

Chodzi o domeny:

Natomiast co do serwerów, to stary: www.webd.pl, natomiast nowy: www.webh.pl.

Obie domeny wskazują na ten nowy serwer:

tracert wygląda dobrze.

Naprawdę nikt z Was nie miał takiego problemu? Albo jakiś Wasz znajomy i wiecie jak sobie z nim poradził?

Pierwszy raz widze cos takiego… problemem jest ktorys z serwerow dns… moze to pomoze:

zmien dns na chwile na jakies inne, spowoduje to przeladowanie sie konfigu dla twojej domeny a w efekcie rozejscie sie nowych wpisow. I potem na powrot wpisz poprawne. Miedzy jedna zmiana a druga poczekaj kilka godzin, Co prawda w tedy domena bedzie przez jakis czas nie dostepna, ale… moze to rozwiazac problem, chociaz nie mam zielonego pojecia czy to pomoze, ale mozesz spróbować ^^ - bo tak na oko jak by ktorys z serwerow dns mogl mieszac… dunno ><

No to teraz jest jeszcze ciekawiej … Chciałem zrobić tak jak atsuki zaproponował, ale po zmianie dns’ów na inny serwer, ciągle wskazuje na webd 8|. Czyli niezależnie od ustawień domeny, mnie i część użytkowników przekierowuje na webd ;/.

Czyli wina leży po stronie użytkowników (ich komputerów) ? Co mogę z tym zrobić?

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 18:22 został dopisany post przez Snakeyes

Sorry, że podbijam, ale może jednak ktoś wie jak rozwiązać ten problem, bo tak trochę głupio nie móc wejść na własne strony ;/ …

Tylko co mi przychodzi do głowy to bardzo podobny DNS’y i dlatego się chrzani, jednak i tak nie powinno tak być. Nigdy się nie spotkałem z czymś takim…możliwe że to wina tego tam gdzie masz domenę…nie dokładnie DNS’y rozpoznaje ich serwer.

przekieruj domene na freedns.sgh.waw.pl. Utworz tam strefe podstawowa i tam skonfiguruj wszystko.

najwazniejsze to, rekord A

domena.pl. -> ip

www -> ip

subdomena ->ip

www.subdomena -> ip

rekordy MX to poczta, zobacz w swoim panelu hostingowym jakie sa i skopiuj je na freedns. Chyba ze nie uzywasz hostingowej poczty ^^, liczac to chyba malo kto uzywa…

poczekaj 12-24h i cobacz czy dziala